1
3
2

Olympique Marsylia – PSG 2:2. Gol Cavaniego w końcówce

Olympique Marsylia zremisował na Stade Velodrome 2:2 (1:1) z Paris Saint-Germain. Goście uratowali remis golem strzelonym w doliczonym czasie gry.
Neymar (fot. PAP)

Mourinho nie wyklucza przejścia do PSG. "Pożądam wyzwań"

Spotkanie rozpoczęło się w dość nieoczekiwany sposób. Gospodarze odważnie ruszyli na paryżan i już w 13. minucie celebrowali zdobytą bramkę. Luiz Gustavo przejął piłkę przed polem karnym, ułożył ją na lewej nodze i mocnym, precyzyjnym strzałem pokonał Alphonse'a Areolę.

To podrażniło gości, którzy od razu rzucili się do ataku. Po chwili świetne podanie ze skrzydła otrzymał Edinson Cavani, ale Urugwajczyk nie trafił z najbliższej odległości w bramkę. W 33. minucie znacznie więcej precyzji pokazał Neymar, który uderzył lewą nogą i doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron mecz był wyrównany, ale rzadko kiedy któraś ze stron dochodziła do klarownych sytuacji. W końcówce jeszcze raz groźnie postanowili zaatakować gospodarze. Po szarży skrzydłem piłka został dośrodkowana na piąty metr, a tam dopadł do niej Florian Thauvin, który strzelił drugiego gola dla Marsylii.

W ostatnich minutach czerwoną kartkę za uderzenie rywala otrzymał jeszcze Neymar, ale to nie przeszkodziło gościom w doprowadzeniu do wyrównania. W 93. minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Cavani. Aktualni wicemistrzowie Francji wciąż pozostają więc liderem i mają cztery punkty przewagi nad AS Monaco.