Skandaliczne zachowanie Teodorczyka. Cudem uniknął czerwonej kartki (wideo)

W niedzielnym meczu z KRC Genk (0:1) Łukasz Teodorczyk nie strzelił gola, ale miał szczęście, że w ogóle dokończył to spotkanie. W 39. minucie napastnik Anderlechtu Bruksela kopnął bez piłki obrońcę rywali. Powinien za to wylecieć z boiska, ale zobaczył tylko żółtą kartkę.
Łukasz Teodorczyk (fot. Getty)

W 39. minucie meczu Teodorczyk przegrał fizyczny pojedynek ze stoperem Genku, Josephem Aidoo i piłka znalazła się za linią końcową. Sfrustrowany Polak bez namysłu kopnął od tyłu rywala, co nie umknęło uwadze sędziego Barta Vertentena. Był on jednak bardzo łaskawy dla napastnika Anderlechtu i pokazał mu tylko żółtą kartkę.

"Teodorczyk znowu daje znać o sobie ze swojej złej strony. Czerwona kartka oczywista, ale dostał tylko żółtą" – skomentował profil polskich fanów ligi belgijskiej na Twitterze (JPL Poland). Skandaliczne zachowanie "Teo" nie umknęło też telewizyjnym analitykom.

Za kopniak wymierzony w obrońcę powinien zobaczyć czerwoną kartkę, miał sporo szczęścia. Po jego mowie ciała widać, że jest sfrustrowany, brakuje mu pewności siebie, nie czuje się dobrze – ocenił dziennikarz radiowy Pascal Scime.

Zawsze bronię zawodników, którzy strzelają dużo goli, ale on przegrywa walkę z samym sobą. Każdy przechodzi czasem przez trudny okres, ale po tym poznaje się wielkich napastników – że potrafią szybko się pozbierać – dodał były piłkarz, Nordin Jbari.

W 10 ligowych meczach tego sezonu reprezentant Polski strzelił trzy gole. Trzykrotnie zagrał też w Lidze Mistrzów, ale tam czeka jeszcze na trafienie.