tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Golden League w TVP Sport, aplikacji i SPORT.TVP.PL [transmisja]

Reprezentacja Polski będzie rywalizować od czwartku w turnieju międzynarodowym Golden League. Zespół Piotra Przybeckiego zmierzy się z Francją, Danią i Norwegią. – Cieszy mnie mocna obsada tej imprezy – powiedział selekcjoner. Transmisje w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL.
Golden League w TVP Sport, aplikacji i SPORT.TVP.PL!
Piotr Wyszomirski (fot. PAP/Adam Warżawa)

Kadra na zakręcie: powroty, debiuty i kontuzja asa

Golden League to element przygotowań do turnieju kwalifikacyjnego MŚ 2019, który zostanie rozegrany w styczniu w Portugalii. Polacy zagrają tam z gospodarzami, Cyprem i Kosowem. Tylko zwycięzca awansuje do rundy play-off, gdzie zadanie będzie jeszcze trudniejsze.

– To jest właśnie nasza główna i docelowa impreza, do której krok po kroku zmierzają wszystkie nasze przygotowania – powiedział Przybecki.

Michał Szyba (fot. Getty Images) Biało-czerwoni zmierzą się w Danii z najsilniejszymi zespołami na świecie. Francja to aktualny mistrz świata i wicemistrz olimpijski. Gospodarze zakończyli turniej w Rio de Janeiro ze złotymi medalami, a Norwegowie świetnie zaprezentowali się w mistrzostwach świata, gdzie dopiero w finale ulegli Trójkolorowym.

Do Kopenhagi poleci 18 zawodników. Wśród nich znajdą się m.in. Piotr Wyszomirski i Michał Szyba. Bramkarz wypadł z kadry na mistrzostwa świata z powodu kontuzji. Rozbrat z kadrą rozgrywającego Kadetten Schaffhausen był jeszcze dłuższy. Wszystko przez poważny uraz, którego doznał w meczu Ligi Mistrzów.

– Do reprezentacji wróciło pięciu zawodników, którzy z powodu kontuzji nie wystąpili w ostatnich eliminacyjnych meczach mistrzostw Europy z Serbią i Rumunią – stwierdził Przybecki. – Tomasz i Maciej Gębalowie, Wyszomirski, Szyba i Paweł Paczkowski mają oczywiście za sobą reprezentacyjne doświadczenie, ale w tej kadrze są nowymi postaciami i muszą zgrać się z grupą. Ta integracja najlepiej dokona się w konfrontacji z tak klasowymi zespołami – dodał po chwili.

PLAN TRANSMISJI:
26.10 Francja – Polska, godz. 18:15 (TVP Sport, aplikacja mobilna i SPORT.TVP.PL)
28.10 Dania – Polska, godz. 16:10 (TVP Sport, aplikacja mobilna i SPORT.TVP.PL)
29.10 Polska – Norwegia, godz. 18:00 (TVP Sport, aplikacja mobilna i SPORT.TVP.PL)

Skład reprezentacji Polski na turniej Golden League:
Bramkarze:
Mateusz Kornecki (NMC Górnik Zabrze), Adam Malcher (KPR Gwardia Opole), Piotr Wyszomirski (TBV Lemgo, Niemcy)
Rozgrywający:
Piotr Chrapkowski (SC Magdeburg, Niemcy), Tomasz Gębala (Orlen Wisła Płock), Antoni Łangowski (KPR Gwardia Opole), Paweł Paczkowski (HC Motor Zaporoże, Ukraina), Michał Potoczny (MMTS Kwidzyn), Rafał Przybylski (Fenix Toulouse HB, Francja), Marek Szpera (MMTS Kwidzyn), Michał Szyba (Kadetten Schaffhausen, Szwajcaria), Mateusz Wróbel (Wybrzeże Gdańsk)
Skrzydłowi:
Jan Czuwara (Zagłębie Lubin), Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Przemysław Krajewski (Orlen Wisła Płock), Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin)
Obrotowi:
Marek Daćko (NCM Górnik Zabrze), Maciej Gębala (Orlen Wisła Płock), Kamil Syprzak (FC Barcelona Lassa, Hiszpania), Patryk Walczak (Massy Essone HB, Francja)

Piotr Chrapkowski: trzeba jeszcze wydobyć z nas potencjał
Syprzak przed Golden League. "Wielkie nazwiska wśród rywali"
Rafał Przybylski: lepszego turnieju nie mogliśmy sobie wymarzyć
Piotr Przybecki: to dobry moment, by stworzyć nową generację
Michał Szyba: stałem się jednym z najbardziej doświadczonych
Paweł Paczkowski: startuję w kadrze z czystą głową
Szczypiorniści przed Golden Cup. "To dobry czas dla tej generacji"