tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Żużel wróci na Stadion Śląski. W planie dwie imprezy

Wypełnia się kalendarz imprez, które w 2018 roku będą miały miejsce na Stadionie Śląskim. Po lekkoatletach na ten legendarny obiekt wrócą żużlowcy. W planach jest rozegranie rundy indywidualnych mistrzostw Europy (SEC) oraz meczu reprezentacji Polski.
Jarosław Hampel (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Grand Prix Polski na żużlu ponownie na PGE Narodowym

Żużel na Stadionie Śląskim ma bardzo bogatą tradycję. W 1973 roku pierwszy złoty medal indywidualnych mistrzostw świata dla Polski zdobył tam Jerzy Szczakiel. Po raz ostatni najlepsi żużlowcy świata gościli w Chorzowie 14 lat temu. Wygrał Tony Rickardsson, przed Nickim Pedersenem i Lukasem Drymlem.

OD LEWEJ: PRZEMYSŁAW PAWLICKI, ANDRZEJ LEBIEDIEW, KRZYSZTOF KASPRZAK, LEON MADSEN (FOT. PAP) Wśród osób zarządzająych stadionem zrodził się pomysł, żeby ponownie zorganizować zawody żużlowe. Na Grand Prix nie było szans, bo trzyletni kontrakt przedłużyła Warszawa, a w przyszłym roku rundy będą miały miejsce jeszcze w Gorzowie Wielkopolskim i Toruniu.

Planem B była impreza o mniejszym prestiżu – indywidualne mistrzostwa Europy (SEC). Obie strony mają poinformować o zawarciu porozumienia na środowej konferencji prasowej. Niewykluczone, że dzień po rozegraniu turnieju dojdzie do kolejnej wielkiej żużlowej imprezy – meczu międzypaństwowego pomiędzy Polską a Resztą Świata.

Takie rozwiązanie miałoby uzasadnienie biznesowe. Nie opłaca się bowiem układać toru tylko na jedną imprezę. Nieoficjalnie wiadomo, że koszt jego budowy wynosi milion złotych. W Warszawie zajmuje się tym Ole Olsen, który ściśle współpracuje z BSI – firmą zarządzającą Grand Prix. Trudno sobie wyobrazić, żeby Duńczyk pomógł konkurencji...

podobne informacje

Polacy chcą ME w 2024 roku. Zaskakujący rywal...

Stadion grać nie potrafi. Śląski, Narodowy i inne

Liga Narodów: Polacy zagrają z Portugalią na nowej murawie. Transmisja w Telewizji Polskiej

Wybierz skład Polaków na mecz Ligi Narodów z Portugalią