Round Robin, 1/4 finału
Centre Court
Singapur

WTA Finals: Garcia bliżej awansu do półfinału

Caroline Garcia pokonała Elinę Switolinę 6:7 (7), 6:3, 7:5 w meczu grupy czerwonej WTA Finals. Obie zawodniczki zachowały szanse na awans, ale w przypadku Ukrainki są one bardzo małe. Transmisje z imprezy w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL.
Caroline Garcia (PAP/EPA)

Wozniacki jak czołg... Rozbiła Halep

Środowe spotkanie miało spory ciężar gatunkowy. Przegrana zmniejszała szanse na wyjście z grupy. W lepszej sytuacji była Garcia, która miała psychologiczną przewagę. Francuzka wygrała ostatni pojedynek między tenisistkami w Pekinie. Mecz trwał trzy godziny i 26 minut.

Garcia nie wytrzymała. Popłakała się w przerwie 23-latka zdawała się to potwierdzać w pierwszych gemach. Prowadziła z przełamaniem już 3:2, ale ponownie dała sobie odebrać serwis. Doszło do tie-breaka, w którym Garcia miała idealną okazję do jego zakończenia przy stanie 7:6. W prostej sytuacji uderzyła jednak w siatkę i Switolina wygrała 9:7.

Druga partia toczyła się pod dyktando Ukrainki, która w trzecim gemie przełamała rywalkę. Francuzka nie wytrzymała i... popłakała się w przerwie. Wyrzucenie frustracji pomogło, bo ósma zawodniczka światowego rankingu zaczęła grać zdecydowanie lepiej.

Wygrała cztery gemy z rzędu. W kluczowym momencie znów nie była w stanie kończyć starannie przygotowywanych ataków. Switolina miała trzy szanse na odebranie podania rywalce przy stanie 3:5, ale Garcia zagrała ofensywnie i skutecznie, zdobywając pięć punktów z rzędu.

W trzecim secie wszystkie karty w ręku miała Switolina. Prowadziła już 5:3, ale przy własnym podaniu nie była w stanie wygrać ani jednego punktu. Będąca na fali Garcia wygrała cztery gemy z rzędu i całe spotkanie.

W ostatniej kolejce Garcia zmierzy się z niepokonaną Caroline Wozniacki, a rywalką Switoliny będzie Simona Halep. Jedyną zawodniczką, która może być pewna gry w półfinale jest Dunka.

Switolina – Garcia: rewelacyjna akcja dla Francuzki
Dawid Celt: do sprawy Agnieszki trzeba nabrać dystansu