tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Znamy skład CCC Sprandi Polkowice na 2018 rok

W barwach zawodowej grupy kolarskiej CCC Sprandi Polkowice występować będzie w przyszłym sezonie 19 zawodników - 13 Polaków i sześciu cudzoziemców. Jako ostatni kontrakty na 2018 rok przedłużyli Leszk Pluciński, Mateusz Taciak i Piotr Brożyna – poinformował zespół.
Kolarze CCC Sprandi Polkowice (fot. Getty

– Cieszymy się z faktu, że trójka ta pozostanie w naszej grupie, gdyż ścigają się w naszych barwach od dobrych kilku lat i zawsze mogliśmy liczyć na ich profesjonalizm. Mateusz Taciak ma spore doświadczenie, którym się chętnie dzieli i wciąż jest jednym z najmocniejszych czasowców w kraju. Leszek Pluciński to natomiast jeden z najlepszych górali na krajowej arenie, a Piotr Brożyna ma przed sobą świetlaną przyszłość, jeśli będzie dalej tak się rozwijał – powiedział dyrektor sportowy ekipy Piotr Wadecki, cytowany przez stronę CCC Sprandi.

Dla Taciaka, górskiego mistrza Polski 2017, będzie to już ósmy sezon w polkowickiej ekipie. 27-letni Pluciński pokazał się w tym roku z dobrej strony w CCC Tour – Grody Piastowskie, zajmując w nim drugie miejsce, a Piotr Brożyna, syn znanego przed laty reprezentanta Polski - Tomasza, jest jednym z najbardziej utalentowanych przedstawicieli młodego pokolenia.

Wcześniej umowę z "pomarańczowymi" podpisali m.in. Kamil Gradek, w sezonie 2017 startujący w barwach brytyjskiej ekipy One Pro Cycling, a także Słoweniec Marko Kump, mający za sobą cztery lata startów w zespołach WorldTour.

Skład CCC Sprandi Polkowice na sezon 2018: Amaro Manuel Antunes (Portugalia), Alan Banaszek, Paweł Bernas, Piotr Brożyna, Paweł Cieślik, Paweł Franczak, Kamil Gradek, Jonas Koch (Niemcy), Marko Kump (Słowenia), Adrian Kurek, Kamil Małecki, Łukasz Owsian, Michał Paluta, Leszek Pluciński, Michal Schlegel (Czechy), Frantisek Sisr (Czechy), Patryk Stosz, Mateusz Taciak, Jan Tratnik (Słowenia).

Samotny finisz w deszczu. Kurek mistrzem Polski

podobne informacje

Górskie MP w kolarstwie szosowym: Paterski zwycięża w elicie

Kamil Gradek dziesiąty w kolarskim klasyku w Belgii

Dookoła Walencji: etap drużynowej jazdy na czas anulowany

CCC w World Tour? Wadecki: bardzo w to wierzymy