tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

GP Meksyku: Perez w okolicznościowym kasku. "Moralny obowiązek"

Meksykański kierowca Formuły 1 Sergio Perez w najbliższym wyścigu o Grand Prix Meksyku wystąpi w specjalnym kasku, który ma przypomnieć o niedawnym potężnym trzęsieniu ziemi w jego kraju i podziękować za udział wolontariuszy w ratowaniu życia.
Sergio Perez (L), Ivan Zamorano (P) (fot. Getty)

Na kasku pilota Force India ma być napis: "#FuerzaMexico" i mapa kraju, na której wyróżnione będą regiony, gdzie trzęsienie ziemi miało najbardziej tragiczne skutki.

– Poświęcam ten kask mojemu krajowi, który ma za sobą bardzo trudny rok. Ma przypominać o tym, że jeśli będziemy wspólnie działać, jesteśmy silni. Jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. Musimy odbudować Meksyk, takim jak go pamiętamy – powiedział Perez.

We wrześniu doszło do dwóch trzęsień ziemi w Meksyku. W sumie zginęło ponad 450 osób, tysiące zostało bez dachu nad głową.

– W dniu tych wydarzeń byłem w kraju – w Guadalajarze i moralnie czułem się zobowiązany, by pomóc. To był bardzo smutny dzień, ale też niesamowity, bo dostaliśmy wsparcie ze wszystkich stron – dodał kierowca Formuły 1, który przekazał ok. 130 tys. euro na pomoc poszkodowanym.

Po niedzielnym wyścigu kask ma trafić na licytację.

podobne informacje

GP Meksyku: ukarany Vettel poza podium Grand Prix Meksyku