0
3
3

PSG – Nice 3:0. Cavani nie zwalnia tempa

Paris Saint-Germain pokonało 3:0 (2:0) OGC Nice w pierwszym meczu jedenastej kolejki Ligue 1. Pod nieobecność Neymara ciężar odpowiedzialności za wynik po raz kolejny wziął na siebie Edinson Cavani, który zdobył dwie bramki.
Edinson Cavani (fot. Getty)

Obrońca OM: trener kazał mi prowokować Neymara

Neymar nie mógł zagrać w piątkowym meczu ze względu na czerwoną kartkę, jaką obejrzał w wyjazdowym starciu z Olympique Marsylia (2:2). Mimo że zdobył wówczas pierwszą bramkę, mógł stać się winowajcą porażki w bardzo prestiżowym spotkaniu. Skórę paryżanom uratował Cavani, który popisał się pięknym golem z rzutu wolnego.

Edinson Cavani (P) i Arnaud Lusamba (fot. PAP/EPA/YOAN VALAT) Jak skończył mecz z Marsylią, tak zaczął ten z Nice. Już w trzeciej minucie świetnie złożył się do strzału głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Angela Di Marii.

Współpraca obu zawodników zaprocentowała także niecałe pół godziny później. Argentyńczyk wykonał świetne prostopadłe podanie, a Cavani wyprzedził bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki.

Snajper nie zwalniał tempa również w drugiej połowie. W 52. minucie wcielił się w rolę asystenta. Po dośrodkowaniu Yuriego Berchiche zgrał piłkę głową do Di Marii. W zamieszaniu piłkę do własnej bramki skierował Dante.

Wicemistrzowie Francji kontrolowali przebieg gry do samego końca i odnieśli pewne zwycięstwo. W tabeli mają 29 punktów, o siedem więcej niż Monaco. Zespół Kamila Glika w sobotę zagra na wyjeździe z Bordeaux.