0
3
3

LM: kolejna "demolka" PSG. Bayern również z awansem

Drużyny PSG i Bayernu Monachium na dwie kolejki przed zakończeniem zmagań w grupie B zapewniły sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Paryżanie pokonali Anderlecht 5:0 (2:0), a Bawarczycy Celtic 2:1 (1:0). Robert Lewandowski nie zagrał w powodu lekkiego urazu, z kolei Łukasz Teodorczyk wszedł na boisko w 60. minucie. W środę mecz Tottenham – Real Madryt od 20:20 w TVP 1, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
Layvin Kurzawa (pierwszy z lewej, fot. PAP/EPA)

ZOBACZ ZAPIS RELACJI LIVE Z WTORKOWYCH MECZÓW LIGI MISTRZÓW

PSG wygrało trzy poprzednie spotkania, strzelając w nich dwanaście goli i nie tracąc ani jednego. Mistrzowie Francji byli zatem zdecydowanymi faworytami starcia z Anderlechtem i już od pierwszego gwizdka sędziego rzucili się na rywali jak wygłodniałe zwierzę na ofiarę. Mimo kilku znakomitych okazji kibice na pierwsze trafienie musieli czekać jednak "aż" do 30. minuty – efektowną akcję gospodarzy na bramkę zamienił Marco Verratti.

Kingsley Coman (fot. PAP/EPA) Jeszcze przed przerwą prowadzenie PSG podwyższył Neymar, a kilka chwil po wznowieniu gry w drugiej połowie na listę strzelców wpisał się Layvin Kurzawa. Ten ostatni zakończył spotkanie z hat-trickiem na koncie – Franka Boecksa pokonał jeszcze w 72. i 78. minucie.

Trudniejszą przeprawą mieli piłkarze Bayernu. Bawarczycy w Glasgow zagrali bez Roberta Lewandowskiego, Thomasa Muellera oraz Francka Ribery'ego i choć nie zachwycili, to pokonali Celtic 2:1 i podobnie jak PSG zapewnili sobie awans do 1/8 finału. Przed przerwą zdecydowanie lepiej prezentowali się zawodnicy Brendana Rodgersa, ale to przyjezdni cieszyli się z gola – w 22. minucie do wybitej piłki przez Svena Ulreicha dopadł Kingsley Coman, który z zimną krwią wykorzystał błąd Craiga Gordona.

Drugą połowę efektowniej również rozpoczęli gospodarze, ale strzał Stuarta Armstronga kapitalną interwencją zatrzymał Ulreich. W 74. minucie Celtic wreszcie dopiął swego (podanie James Forresta na gola zamienił Callum McGregor), ale miejscowi cieszyli się z remisu tylko 180 sekund – po centrze Davida Alaby trybuny w Glasgow uciszył Javi Martinez.