0
3
3

Besiktas – Monaco 1:1. Bardzo dobry mecz Glika

Besiktas Stambuł zremisował przed własną publicznością z AS Monaco 1:1 (0:1) w 4. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Cały mecz w zespole gości rozegrał Kamil Glik, który zaprezentował się z bardzo dobrej strony.
Cenk Tosun i Kamil Glik (fot. Getty Images)

ZOBACZ ZAPIS RELACJI "AKCJA PO AKCJI"

Jak padły bramki?

0:1 (45') Adriano stracił piłkę przed polem karnym, przejął ją Rony Lopes i pięknym strzałem lewą nogą pokonał bramkarza.
1:1 (54') Jorge sfaulował w polu karnym Ricardo Quaresmę, a jedenastkę wykorzystał Cenk Tosun.

Jak grał Kamil Glik?

1' Zablokował Cenka Tosuna w polu karnym.
3' Wybił piłkę głową z pola karnego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
6' Ekwilibrystycznie wybił piłkę po centrze z prawej strony.
12' Czystym wślizgiem powstrzymał Arslana.
16' Zabrał piłkę Tosunowi i dał się sfaulować.
32' Wygrał powietrzny pojedynek w środkowej strefie.
41' Naprawił błąd Jorge'a i powstrzymał Ozyakupa.
61' Znów dał się zfaulować Tosunowi.
75' Przyjął piłkę na kolano na linii pola karnego i strzelił z woleja, ale nie trafił w bramkę.

Ocena SPORT.TVP.PL: 8

Polski obrońca zagrał bardzo dobrze. Nie przegrał żadnego pojedynku w obronie, a w 75. minucie miał szanse na zdobycie bramki – piłka po jego kopnięciu poleciała nad poprzeczką. Jedynym minusem były wolne powroty do obrony po ofensywnych stałych fragmentach.

Sytuacja w grupie

Monaco ma zaledwie dwa punkty i tylko matematyczne szanse na awans do 1/8 finału. Natomiast dla Besiktasu był to pierwszy mecz bez zwycięstwa – ma 10 punktów i jest krok od gry w fazie pucharowej.