0
3
3

Napoli – Manchester City 2:4. The Citizens pewni awansu

SSC Napoli przegrało przed własną publicznością z Manchesterem City 2:4 (1:1) w 4. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Piotr Zieliński mecz obserwował z ławki rezerwowych. Zespół Pepa Guardioli jest już pewny gry w 1/8 finału.
Sergio Aguero (fot. Getty Images)

Lepszy niż "BBC" Realu... Zaza walczy o odkupienie

Przed dwoma tygodniami w Manchesterze gospodarze wygrali 2:1, choć po pierwszej połowie wydawało się, że pokonają wyżej rywali. Środowy rewanż był intensywniejszy od spotkania na Etihad Stadium!

Dries Mertens (fot. Getty Images) W 21. minucie Lorenzo Insigne popisał się dynamicznym rajdem, zagrał piłkę na jeden kontakt z Driesem Mertensem i wykorzystał stuprocentową okazję. W 34. minucie wyrównał Nicolas Otamendi, który trafił po dośrodkowaniu Ilkaya Guendogana.

Trzy minuty po przerwie głową zdobył bramkę John Stones, a asystę po centrze z rzutu rożnego miał Leroy Sane. Reprezentant Niemiec w 62. minucie nieodpowiedzialnie zachował się we własnym polu karnym i po jego przewinieniu Felix Brych podyktował rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Jorginho.

Sane zrehabilitował się przy trzeciej bramce dla City. Jego rajd zatrzymał wprawdzie Elseid Hysaj, ale piłkę przejął Sergio Aguero i pokonał Pepe Reinę. Argentyńczyk został najlepszym strzelcem w historii The Citizens – zdobył bramkę nr 178. Neapolitańczyków pogrążył w drugiej minucie doliczonego czasu Raheem Sterling.

W drugim spotkaniu grupy F Szachtar Donieck pokonał u siebie Feyenoord Rotterdam 3:1 (2:1) i przybliżył się do awansu. Gole dla gospodarzy strzelili Facundo Ferreyra i Marlos (dwa), a dla gości trafił Nicolai Jorgensen.

Sytuacja w grupie: po czterech kolejkach Manchester City ma 12 punktów i jest pewny gry w 1/8 finału. Drugi jest Szachtar z dziewięcioma punktami, trzecie Napoli (3 pkt), a czwarty Feyenoord (0 pkt).

SSC Napoli – Manchester City 2:4 (1:1)