0
3
3

Liverpool – Maribor 3:0. Spokojne zwycięstwo The Reds

Liverpool pokonał u siebie 3:0 (0:0) Maribor w meczu czwartej kolejki grupy E Ligi Mistrzów. Zawodnicy Juergena Kloppa utrzymali prowadzenie w tabeli. Po wysokiej porażce w ostatniej serii gier podnieśli się piłkarze Sevilli – pokonali Spartaka Moskwa 2:1 (1:0) i wyprzedzili Rosjan w tabeli.
O piłkę walczą Jean Claude Billong (L) i Roberto Firmino (fot. Getty)

Lepszy niż "BBC" Realu... Zaza walczy o odkupienie

Spotkanie na Anfield nie przypominało poprzedniego starcia drużyn w Słowenii. Tam już po dziewiętnastu minutach The Reds prowadzili 3:0. W środowym meczu również przeważali, ale rywale lepiej się bronili i mieli więcej szczęścia. Najlepszą sytuację w pierwszej połowie miał w 30. minucie Roberto Firmino, ale Jasmin Handanović odbił piłkę na poprzeczkę.

Już na początku drugiej części kibicom Liverpoolu spadł kamień z serca. Z prawej strony dośrodkował Trent Alexander-Arnold, a piętą piłkę do bramki skierował Mohamed Salah. Po kilku minutach wydawało się, że będzie 2:0. W polu karnym Firmino najpierw założył siatkę Aleksandrowi Rajceviciowi, a potem był przez niego faulowany w polu karnym, za co sędzia słusznie podyktował "jedenastkę". Znów z dobrej strony pokazał się jednak Handanović, który obronił strzał Jamesa Milnera.

Co nie udało się Anglikowi, zrobił Emre Can. Milner częściowo się jednak zrehabilitował, bo asystował przy golu Niemca. Ostatnią bramkę spotkania zdobył Daniel Sturridge.

Liverpool – Maribor 3:0 (0:0)
Bramki:
Salah 49, Can 64, Sturridge 90
Liverpool: Karius – Alexander-Arnold, Matip, Klavan, Moreno – Milner, Can, Wijnaldum (17. Henderson) – Oxlade-Chamberlain, Firmino (85. Grujić), Salah (74. Sturridge)
Maribor: Handanović – Milec, Billong, Rajcević, Suler, Viler – Pihler, Kabha – Hotić (81. Ahmedi), Mesanović (59. Tavares), Bohar (69. Bajde)

Ever Banega (P) i Wissam Ben Yeder (fot. PAP/EPA/RAUL CARO)

Odrodzenie Sevilli

W drugim meczu Sevilla zrewanżowała się Spartakowi Moskwa za porażkę sprzed dwóch tygodni w Rosji. Co prawda nie udało się wygrać tak efektownie jak rywalom (5:1), ale dzięki tym trzem punktom znów są na drugim, premiowanym awansem, miejscu. Zwycięstwo 2:1 zapewniły gole Clementa Lengleta i Evera Banegi. Bramkę dla gości zdobył Ze Luis.

W tabeli z dorobkiem ośmiu punktów prowadzi Liverpool. Punkt straty ma Sevilla. Zespoły te spotkają się już 21 listopada na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan. Cały czas szanse na awans ma Spartak (5 pkt). Maribor z jednym punktem jest ostatni.

Sevilla – Spartak 2:1 (1:0)