1
1:0
13'Hector Herrera
61'Danilo Pereira
90'Maximiliano Pereira

LM: Porto lepsze od RB Lipsk. Emocje w grupie G

Piłkarze FC Porto pokonali 3:1 (1:0) RB Lipsk w drugim meczu 4. kolejki grupy G w Lidze Mistrzów. Gospodarze dzięki tej wygranej awansowali na drugie miejsce. W pierwszym środowym spotkaniu Besiktas zremisował z AS Monaco.
(fot. Getty)

ŚWIETNA SERIA HEYNCKESA W BAYERNIE

Mecz rozpoczął się idealnie dla gospodarzy. W 13. minucie, w podbramkowym zamieszaniu, najwięcej zimnej krwi zachował Hector Herrera i mocnym strzałem przełamał ręce bramkarza. Goście odpowiedzieli tuż po przerwie – w 48. minucie wprowadzony kilka chwil wcześniej Timo Werner wykorzystał sytuację sam na sam.

Zranieni piłkarze Porto szybko zabrali się do pracy. W 61. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Aleksa Tellesa na 2:1 trafił Danilo Pereira. W ostatniej minucie doliczonego czasu gości dobił rezerwowy Maximiliano Pereira.

Dzięki tej wygranej portugalski zespół wyprzedził RB Lipsk w tabeli. Przed dwoma tygodniami lepsi (3:2) na własnym boisku okazali się wicemistrzowie Niemiec. Po czterech kolejkach w tabeli grupy G prowadzi Besiktas (10 pkt), przed Porto (6 pkt) i Lipskiem (4 pkt). Stawkę zamyka Monaco (2 pkt).

FC Porto – RB Lipsk 3:1 (1:0)
Bramki: Herrera 13, D. Pereira 61, M. Pereira 90 – Werner 48
Porto: Jose Sa – Ricardo, Felipe, Marcano, Telles – Corona (72. M.Pereira), Herrera, D.Pereira, Brahimi (89. Reyes) – Marega (13. Andre), Aboubakar
Lipsk: Gulacsi – Bernardo, Orban, Upamecano, Halstenberg (46. Klostermann) – Kampl, Keita – Forsberg, Sabitzer, Bruma (46. Werner) – Augustin (75. Poulsen)