Najlepsza jedenastka 4. kolejki Ligi Mistrzów. Rządzą Anglicy

Tottenham, Manchester City i Paris Saint-Germain – te kluby mają po dwóch przedstawicieli w najlepszej jedenastce 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. W subiektywnym zestawieniu serwisu SPORT.TVP.PL znalazło się aż czterech Anglików: Trippier, Stones, Alli i Sterling.
Od lewej: Stephan El Shaarawy, Neymar i Dele Alli (fot. Getty Images)

Liga Mistrzów: zobacz relacje, komentarze i oceny po 4. kolejce

Bramka: Ibrahim Sehić (Karabach Agdam)
Nota WhoScored.com: 8.8 (w skali 1-10)

W tej kolejce szczególnie wyróżnili się dwaj bramkarze: Nauzet Perez z APOEL-u Nikozja i właśnie Sehić. Stawiamy na zawodnika Karabachu, bo na jego bramkę oddano więcej strzałów (gracze Atletico 11 razy strzelali celnie) , a remis wywieziony z Wanda Metropolitano zawdzięcza on szczęściu w mniejszym stopniu niż Hiszpan z APOEL-u.

Tomasz Frankowski: Trippier był cichym bohaterem Tottenhamu Obrona: Kieran Tripier (Tottenham Hotspur)
Nota WhoScored.com: 8.4

Nie dość, że bardzo dobrze bronił – Ronaldo nie dawał sobie z nim rady – to jeszcze dwu-, albo trzykrotnie stwarzał szanse kolegom. Zaliczył świetną asystę przy golu na 1:0 – chwalił Anglika ekspert TVP, Tomasz Frankowski. W pierwszej połowie Trippier bawił się z Marcelo jak z dzieckiem i najważniejszy test w dotychczasowej karierze zdał na piątkę. Jeśli utrzyma formę, ściągnięty z PSG Serge Aurier może długo nie wstać z ławki.

Obrona: John Stones (Manchester City)
Nota WhoScored.com: 8.2

Mógł lepiej zachować się przy golu na 1:0 Lorenzo Insigne, ale odkupił winy piękną "główką" dając City prowadzenie na początku drugiej połowy. To był jego trzeci gol w tym sezonie Ligi Mistrzów! W Neapolu 23-letni Stones wygrał wszystkie pojedynki i miał najwyższą skuteczność podań w zespole gości. Po pierwszym nieudanym sezonie doskonale rozwija się pod okiem Pepa Guardioli.

Obrona: Layvin Kurzawa (PSG)
Nota WhoScored.com: 9.7

Co tu dużo mówić – nieczęsto zdarza się, by obrońca strzelił hat-tricka, tym bardziej w Lidze Mistrzów. Tak właściwie, to wcześniej zdarzyło się to tylko raz. Kurzawa jest też drugim piłkarzem PSG, który może pochwalić się trzema golami w jednym meczu LM. Pierwszym był Zlatan Ibrahimović. Teraz czas na poprawę gry w obronie, bo za to jest ostatnio krytykowany.

Marlos (Ś) (fot. PAP/EPA) Pomoc: Pontus Wernbloom (CSKA Moskwa)
Nota WhoScored.com: 7.8

Mecz FC Basel z CSKA Moskwa nie był może najgłośniejszym wydarzeniem kolejki, ale Rosjanie wygrywają w Champions League na tyle rzadko, że warto odnotować ich sukces. Tym bardziej, że dzięki niemu mają nadal spore szanse na drugie miejsce w grupie. Wygrana w Bazylei to głównie zasługa Werblooma. Szwed asystował przy golu na 1:1 i sam zdobył zwycięską bramkę ładnym strzałem z powietrza. W sumie oddał aż cztery uderzenia, a jest przecież defensywnym pomocnikiem.

Pomoc: Ever Banega (Sevilla)
Nota WhoScored.com: 9.0

Dyrygent Sevilli też dopisał sobie po tej kolejce asystę i gola. I to jakiego gola! Po jego podkręconym strzale lewą nogą stadion Ramon Sanchez Pizjuan zadrżał w posadach. 29-letni Banega zaliczył najwięcej podań w drużynie gospodarzy, która dzięki zwycięstwu zajmuje drugie miejsce w grupie E.

Pomoc: Marlos (Szachtar Donieck)
Nota WhoScored.com: 9.5

Szachtar pewnie kroczy po awans z drugiego miejsca w grupie F, a w środę nie dał złudzeń Feyenoordowi. Dwa gole strzelił Marlos. Włosy 29-letniego Brazylijczyka przypruszyła siwizna, ale pod bramką gości błyszczał wigorem niczym nastolatek. Jego pierwsza bramka to techniczny, ładny strzał lewą nogą, druga – pewna "podcinka" prawą po zespołowej akcji.

Pomoc: Dele Alli (Tottenham Hotspur)
Nota WhoScored.com: 9.3

Anglik jeszcze nie wskoczył na obroty z zeszłego sezonu, z Realem wcale nie zagrał wybitnie, a i tak strzelił dwa gole i był bliski hat-tricka. – Nie wiem jak mogłem nie wykorzystać sytuacji w końcówce. Trudno, muszę się zadowolić dwiema bramkami – powiedział bohater Tottenhamu. Najlepsze dopiero przed nim. Wybieramy go MVP całej kolejki.

Stephan El Shaarawy (fot. PAP/EPA) Atak: Raheem Sterling (Manchester City)

Kolejny, już czwarty Anglik w jedenastce kolejki. Sterling u Guardioli rozwija się podobnie do Stonesa – wcześniej krytykowany, w tym sezonie fenomenalny. W Neapolu grał świetnie i zasłużył na gola, który ustalił wynik meczu. Dla Sterlinga była to już 10. bramka w 14. meczu w sezonie. Trafia średnio co 73 minuty, częściej niż np. Harry Kane. A ma tylko 22 lata.

Atak: Stephan El Shaarawy (AS Roma)
Nota WhoScored.com: 8.9

Przeciwko Chelsea cały zespół Romy zagrał doskonale, a w naszej drużynie tygodnia godnie reprezentuje go El Shaarawy. Najpierw huknął z dystansu w 1. minucie meczu, a 35 minut później wykończył podanie niczym rasowa "dziewiątka". – Zapamiętam tę noc na całe życie – przyznał po spotkaniu "Faraon". Kibice Romy liczą, że takiej formy nie schowa do sarkofagu.

Atak: Neymar (PSG)
Nota WhoScored.com: 9.9

Strzelił tylko jednego gola (za to jakiego), ale z obroną Anderlechtu przez cały mecz robił co chciał. Oddał aż osiem strzałów (dwa razy więcej niż drugi Cavani), ale też zaliczył cztery kluczowe podania. Po jego uderzeniu w słupek Kurzawa zdobył swoją pierwszą bramkę. Brazylijczyk tradycyjnie też dostarczył widzom nieco rozrywki dryblingami, przewrotkami i "piętkami".