Francuzi doceniają Kamila Glika. "Był kolosem i skałą"

Po środowym spotkaniu Monaco z Besiktasem dziennikarze piszą o dobrej postawie Kamila Glika, który został nazwany "kolosem i skałą". Francuski zespół jednak tylko zremisował na wyjeździe z mistrzem Turcji 1:1 i z dwoma punktami na koncie zamyka tabelę grupy G.
Kamil Glik w meczu z Besiktasem (fot. PAP/EPA)

"ReALLIty Show" i "Najczarniejsza noc w erze Zidane'a"

"Le Figaro" przyznało polskiemu zawodnikowi szóstkę w dziesięciopunktowej skali, chwaląc go za wygrane pojedynki powietrzne i pewną grę od początku do końca spotkania. Nieco krytyczniej o obrońcy wypowiadają się dziennikarze "Sport.fr", którzy wystawili mu "piątkę" i pochwalili szczególnie za dobrą postawę w pierwszej połowie.

Podobnie oceniony został jego partner ze środka defensywy Jemerson. Za najsłabszego zawodnika spotkania uznano Jorge, który dostał "trójkę". Brazylijczyk w drugiej połowie sprokurował rzut karny, po którym Cenk Tosun doprowadził do wyrównania. O solidnej postawie Glika można przeczytać w serwisie "rmcsport.bfmtv.com", który przyznał mu szóstkę.

Taką samą ocenę Polak dostał od "hommedumatch.fr". Dziennikarze zaznaczają, że obrońca wygrał prawie wszystkie pojedynki, a dzięki dobremu ustawianiu się kilkukrotnie zapobiegł groźnym sytuacjom. Zaledwie pół oceny wyżej wystawiono Joao Moutinho, który został uznany za najlepszego piłkarza w AS Monaco.

W fazie grupowej Ligi Mistrzów przed mistrzami Francji jeszcze mecze z RB Lipsk i FC Porto. Do drugiego miejsca premiowanego awansem drużyna Leonardo Jardima traci cztery punkty.

Czas Anglików w LM? "Nawet dwa zespoły w finale"