Evra jak Cantona. Kopnął kibica w Lidze Europejskiej

Niezwykłe sceny w Guimaraes. Tuż przed meczem 4. kolejki grupy I Ligi Europejskiej między miejscową Vitorią a Olympique Marsylia Patrice Evra... zaatakował jednego z kibiców swojego zespołu. Za ten wybryk zobaczył pierwszą w historii tych rozgrywek czerwoną kartkę jeszcze przed rozpoczęciem spotkania.
(fot. Twitter.com)

LE: MILAN NIE ZDOBYŁ ATEN...

Geneza konfliktu jest nieznana. Fani mają pretensje do Evry za słabsze występy w ostatnich spotkaniach. W Guimaraes mieli zgłosić pretensje podczas rozgrzewki. Obrońca – w towarzystwie kolegów – podszedł pod trybunę, ale słysząc obelgi pod swoim adresem nie wytrzymał i... kopnął jednego z kibiców.

Za ten wybryk został ukarany czerwoną kartką. Co ciekawe, nie miał wyjść w tym meczu w podstawowym składzie. To pierwszy przypadek w historii LE, kiedy rezerwowy jeszcze przed meczem został wyrzucony z boiska. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Zwycięską bramkę zdobył w 80. minucie Paolo Hurtado. Piłkarze Marsylii kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce, którą w 87. minucie otrzymał Boubacar Kamara.

Sytuacja Evry przypomina słynny atak Erica Cantony. Francuz w 1995 roku schodząc do szatni po czerwonej kartce... uciekł stewardom pilnującym porządku i kopnął jednego z kibiców Crystal Palace! Brytyjska federacja (FA) ukarała go półrocznym zawieszeniem. Sprawa znalazła także finał w sądzie – tam Francuz został uznany winnym napaści. Pierwotnie usłyszał wyrok dwóch tygodni więzienia, który potem zamieniono na 120 godzin prac społecznych.