tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Evra jak Cantona. Kopnął kibica w Lidze Europejskiej

Niezwykłe sceny w Guimaraes. Tuż przed meczem 4. kolejki grupy I Ligi Europejskiej między miejscową Vitorią a Olympique Marsylia Patrice Evra... zaatakował jednego z kibiców swojego zespołu. Za ten wybryk zobaczył pierwszą w historii tych rozgrywek czerwoną kartkę jeszcze przed rozpoczęciem spotkania.
(fot. Twitter.com)

LE: MILAN NIE ZDOBYŁ ATEN...

Geneza konfliktu jest nieznana. Fani mają pretensje do Evry za słabsze występy w ostatnich spotkaniach. W Guimaraes mieli zgłosić pretensje podczas rozgrzewki. Obrońca – w towarzystwie kolegów – podszedł pod trybunę, ale słysząc obelgi pod swoim adresem nie wytrzymał i... kopnął jednego z kibiców.

Za ten wybryk został ukarany czerwoną kartką. Co ciekawe, nie miał wyjść w tym meczu w podstawowym składzie. To pierwszy przypadek w historii LE, kiedy rezerwowy jeszcze przed meczem został wyrzucony z boiska. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Zwycięską bramkę zdobył w 80. minucie Paolo Hurtado. Piłkarze Marsylii kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce, którą w 87. minucie otrzymał Boubacar Kamara.

Sytuacja Evry przypomina słynny atak Erica Cantony. Francuz w 1995 roku schodząc do szatni po czerwonej kartce... uciekł stewardom pilnującym porządku i kopnął jednego z kibiców Crystal Palace! Brytyjska federacja (FA) ukarała go półrocznym zawieszeniem. Sprawa znalazła także finał w sądzie – tam Francuz został uznany winnym napaści. Pierwotnie usłyszał wyrok dwóch tygodni więzienia, który potem zamieniono na 120 godzin prac społecznych.

SAMOSĄD BEZ PRECEDENSU. KULISY ATAKU CANTONY

podobne informacje

Francuska gwiazda jako zając wielkanocny w dziecięcym szpitalu [WIDEO]

Oficjalnie: Patrice Evra wraca na Wyspy

Evra surowo ukarany przez UEFA. Francuz został bez klubu!

Kibice Marsylii przeciw Evrze. "This game is over"