0
0
0

LE: pięć drużyn z awansem do 1/16 finału

Arsenal Londyn, FCSB Bukareszt, Lazio Rzym, Zenit Sankt Petersburg i Dynamo Kijów – te pięć zespołów zapewniło sobie awans do 1/16 finału Ligi Europejskiej w czwartkowy wieczór.
Olivier Giroud (fot. Getty Images)

WYNIKI I TABELE LIGI EUROPEJSKIEJ

Pierwsi promocję wywalczyli piłkarze Dynama Kijów, którzy pokonali na wyjeździe Young Boys Berno 1:0. Tomasz Kędziora wyszedł w pierwszym składzie ukraińskiego zespołu i został zmieniony w przerwie.

Arsenalowi do awansu wystarczył bezbramkowy remis z Crveną Zvezdą Belgrad. W pierwszym spotkaniu Kanonierzy pokonali Serbów 1:0. Zespół Arsene'a Wengera jest już bliski wywalczenia pierwszego miejsca w grupie H.

Również remis dał awans piłkarzom FCSB. Ich rywalem był Hapoel Be'er Szewa, a spotkanie w Rumunii zakończyło się wynikiem 1:1. Do bramki trafili Florinel Coman dla gospodarzy i Ben Sahar dla gości.

Rzutem na taśmę do 1/16 finału awansowali Lazio Rzym i Zenit Sankt Petersburg. Ekipa ze stolicy Włoch pokonała u siebie SGC Nice 1:0 – w doliczonym czasie własnego bramkarza zaskoczył Maxime Le Marchand. Natomiast Zenit zapewnił remis z Rosenborgiem Trondheim (1:1) w 94. minucie – gola strzelił Aleksandr Kokorin. Wcześniej dla Norwegów trafił Nicklas Bendtner.

Liga Europejska, FC Koeln - BATE Borysów (skrót)
Liga Europejska: AEK Ateny - AC Milan (skrót)