tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Pseudokibic też winny" – echa skandalicznego zachowania Evry

Czwartkowe spotkanie Ligi Europejskiej Vitoria Guimaraes – Olympique Marsylia (1:0) rozegrane zostało w cieniu skandalu, do którego doszło przed meczem. Patrice Evra kopnął jednego z fanów swojego zespołu i zobaczył czerwoną kartkę jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. "Klub przeprowadzi wewnętrzne dochodzenie i pociągnie winnych do odpowiedzialności" – czytamy w oświadczeniu francuskiej drużyny.
Patrice Evra (fot. PAP/EPA)

LIGA EUROPEJSKA: PIĘĆ ZESPOŁÓW PEWNYCH AWANSU

36-letni lewy obrońca spisuje się w tym sezonie poniżej oczekiwań. Kibice mieli go prowokować podczas rozgrzewki. Kilku zawodników Marsylii podeszło do band reklamowych i doszło do przepychanek. Nerwy puściły Evrze, który kopnął jednego z adwersarzy w twarz.

Węgierski sędzia Tamas Bognar widział całe zdarzenie i pokazał Francuzowi czerwoną kartkę. Pierwszy raz w historii rozgrywek zawodnik został został ukarany w ten sposób przed rozpoczęciem spotkania.

"Nieznośny" – to tytuł piątkowego wydania "L'Equipe". Na okładce umieszczono zdjęcie Evry, który kopnął kibica Marsylii.

fot. kiosko.net

"W każdym przypadku profesjonalny zawodnik musi zachować ostrożność w obliczu takich prowokacji i obelg. Tak samo potępiamy zachowanie pseudokibica, który obraża swoich zawodników, zamiast ich wspierać" – czytamy w oświadczeniu Olympique.

W podobnym tonie wypowiedział się trener marsylczyków. – Patrice nie może tak reagować, tym bardziej, że ma więcej doświadczenia od wszystkich zawodników w naszym zespole. Nie możemy też odpowiadać za obelgi tego człowieka. Nie można go nazwać naszym kibicem, bo kibic nie obraża piłkarzy własnego klubu – powiedział Rudi Garcia.

UEFA pochyli się nad sprawą i na pewno wyciągnie konsekwencje wobec Evry. Zawodnika czeka dyskwalifikacja, ale jeszcze nie wiadomo jak długa.

Do analogicznej sytuacji doszło w 1995 roku – zawodnik Manchestery United Eric Cantona kopnął fana Crystal Palace w meczu ligi angielskiej. Francuz został wówczas zawieszony na pół roku.

Liga Europejska, FC Koeln - BATE Borysów (skrót)
Liga Europejska: AEK Ateny - AC Milan (skrót)

podobne informacje

Lewandowski, Ronaldo, Pogba i inni. Gwiazdy futbolu przebrały się na Halloween

Francuska gwiazda jako zając wielkanocny w dziecięcym szpitalu [WIDEO]

Oficjalnie: Patrice Evra wraca na Wyspy

Evra surowo ukarany przez UEFA. Francuz został bez klubu!