tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wkrótce decyzja w sprawie zawieszenia Evry

Na 10 listopada komisja dyscyplinarna UEFA ustaliła termin rozpatrzenia zdarzeń z czwartkowego meczu Ligi Europejskiej, przed którym Patrice Evra kopnął kibica w twarz. Obrońca Olympique Marsylia otrzymał czerwoną kartkę, więc na pewno będzie pauzować w następnym spotkaniu.
Patrice Evra (fot. Getty)

Mourinho przed sądem. "Sytuacja jest bardzo prosta"

Do sytuacji doszło przed meczem Vitorii Guimaraes z Olympique Marsylia. Pod koniec rozgrzewki doszło do utarczek słownych pomiędzy piłkarzami francuskiego zespołu a kibicami tego klubu, którzy podeszli pod bandy reklamowe. W efekcie Evra kopnął w twarz jednego z fanów swojego zespołu.

W tym meczu miał pełnić rolę rezerwowego, ale w związku z karą nie mógł nawet usiąść na ławce. To pierwsza sytuacja, kiedy piłkarz został ukarany czerwoną kartką przed rozpoczęciem meczu w tym formacie rozgrywek Ligi Europejskiej (od sezonu 2009/10).

Evrze grożą bardzo wysokie kary, ale jakie – na razie nie wiadomo. Komisja dyscyplinarna UEFA zbierze się 10 listopada i wówczas rozpatrzy całe zdarzenie. Francuska gazeta "L'Equipe" napisała w piątek, że za takie zachowanie grozi Evrze zawieszenie nawet na kilka miesięcy. Czwartkowy mecz 4. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej zakończył się zwycięstwem Vitorii 1:0.

(fot. kiosko.net)

podobne informacje

Francuska gwiazda jako zając wielkanocny w dziecięcym szpitalu [WIDEO]

Oficjalnie: Patrice Evra wraca na Wyspy

Evra surowo ukarany przez UEFA. Francuz został bez klubu!

Kibice Marsylii przeciw Evrze. "This game is over"