tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wkrótce decyzja w sprawie zawieszenia Evry

Na 10 listopada komisja dyscyplinarna UEFA ustaliła termin rozpatrzenia zdarzeń z czwartkowego meczu Ligi Europejskiej, przed którym Patrice Evra kopnął kibica w twarz. Obrońca Olympique Marsylia otrzymał czerwoną kartkę, więc na pewno będzie pauzować w następnym spotkaniu.
Patrice Evra (fot. Getty)

Mourinho przed sądem. "Sytuacja jest bardzo prosta"

Do sytuacji doszło przed meczem Vitorii Guimaraes z Olympique Marsylia. Pod koniec rozgrzewki doszło do utarczek słownych pomiędzy piłkarzami francuskiego zespołu a kibicami tego klubu, którzy podeszli pod bandy reklamowe. W efekcie Evra kopnął w twarz jednego z fanów swojego zespołu.

W tym meczu miał pełnić rolę rezerwowego, ale w związku z karą nie mógł nawet usiąść na ławce. To pierwsza sytuacja, kiedy piłkarz został ukarany czerwoną kartką przed rozpoczęciem meczu w tym formacie rozgrywek Ligi Europejskiej (od sezonu 2009/10).

Evrze grożą bardzo wysokie kary, ale jakie – na razie nie wiadomo. Komisja dyscyplinarna UEFA zbierze się 10 listopada i wówczas rozpatrzy całe zdarzenie. Francuska gazeta "L'Equipe" napisała w piątek, że za takie zachowanie grozi Evrze zawieszenie nawet na kilka miesięcy. Czwartkowy mecz 4. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej zakończył się zwycięstwem Vitorii 1:0.

(fot. kiosko.net)
Liga Europejska: Olympique Marsylia – Vitoria SC (skrót)

podobne informacje

Evra surowo ukarany przez UEFA. Francuz został bez klubu!

Kibice Marsylii przeciw Evrze. "This game is over"

Patrice Evra zawieszony przez Olympique Marsylia

"Pseudokibic też winny" – echa skandalicznego zachowania Evry