tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Były asystent Dujszebajewa poprowadzi PSG

Koniec ery Zvonimira Serdarusicia w PSG. Trzyletni kontrakt z paryską drużyną szczypiornistów podpisał Hiszpan Raul Gonzalez. Pracę z mistrzami Francji rozpocznie latem 2018 roku.
Raul Gonzalez (fot. Getty Images)

REWOLUCJA W LIDZE MISTRZÓW? SYSTEM LIGOWY I...?

Raul jest idealnym następcą duetu Zvonimir Serdarusić – Staffan Olsson, którym chciałbym podziękować za pełen profesjonalizm – powiedział dyrektor generalny PSG Jean-Claude Blanc.

47-letni Hiszpan trenuje obecnie Vardara Skopje, z którym w minionym sezonie wygrał Ligę Mistrzów. W latach 2005-13 był asystentem Tałanta Dujszebajewa w Ciudad Real i Atletico. W 2014 roku zawitał do Skopje, gdzie objął funkcję pierwszego trenera. Od marca 2017 roku jest również szkoleniowcem reprezentacji Macedonii.

Tałant Dujszebajew: Vive będzie w trójce najlepszych klubów

Jako zawodnik Gonzalez wywalczył w 2005 roku z drużyną BM Valladolid Puchar Hiszpanii i trzy razy awansował z tym klubem do finałów europejskich pucharów: w 1999 roku – Pucharu EHF , rok później – Pucharu Miast Europejskich, a w 2004 roku – Pucharu Zdobywców Pucharów. Z drużyną narodową zdobył srebro mistrzostw Europy w w 1996 i 1998 roku oraz brąz igrzysk olimpijskich w Atlancie w 2006 roku.

Większe sukcesy Hiszpan odnosił jako asystent trenera. Po cztery razy zdobywał mistrzostwo i puchar kraju, trzy razy Superpuchar Hiszpanii. W 2009 roku z zespołem Ciudad Real i Tałantem Dujszebajewem triumfował w Lidze Mistrzów. Z drużyną ze Skopje trzy razy był mistrzem Macedonii, a dwa razy wygrywał w międzynarodowej lidze SEHA.

Młody Piotr Przybecki. Zapowiadał... Dariusz Szpakowski