tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Patrice Evra zawieszony przez Olympique Marsylia

Olympique Marsylia zawiesił Patrice'a Evrę – poinformowały władze francuskiego klubu. To efekt wydarzeń przed czwartkowym meczem Ligi Europejskiej, kiedy to Evra kopnął kibica w twarz.
Patrice Evra (fot PAP)

"Pseudokibic też winny" – echa skandalicznego zachowania Evry

Przed podjęciem dyscyplinarnych kroków klub chce porozmawiać z piłkarzem – głosi oświadczenie OM. Klub potępił również "karygodne zachowanie garstki prowokatorów".

Do sytuacji doszło przed meczem Vitorii Guimaraes z Olympique Marsylia. Pod koniec rozgrzewki doszło do utarczek słownych pomiędzy piłkarzami francuskiego zespołu a kibicami tego klubu, którzy podeszli pod bandy reklamowe.

Miał być rezerwowym

W efekcie Evra kopnął w twarz jednego z fanów swojego zespołu i został ukarany czerwoną kartką. W tym meczu miał pełnić rolę rezerwowego, ale po tej karze nie mógł nawet usiąść na ławce.

To pierwsza sytuacja, kiedy piłkarz został ukarany czerwoną kartką przed rozpoczęciem meczu w tym formacie rozgrywek Ligi Europejskiej (od sezonu 2009/10).

Jak decyzja UEFA?

Evrze grożą bardzo wysokie kary, ale jakie na razie nie wiadomo. Komisja dyscyplinarna UEFA zbierze się 10 listopada i wówczas rozpatrzy całe zdarzenie.

(fot. KIOSKO.NET)

podobne informacje

Lewandowski, Ronaldo, Pogba i inni. Gwiazdy futbolu przebrały się na Halloween

Francuska gwiazda jako zając wielkanocny w dziecięcym szpitalu [WIDEO]

Oficjalnie: Patrice Evra wraca na Wyspy

Evra surowo ukarany przez UEFA. Francuz został bez klubu!