96 Joao De Oliveira
  Leszek Ojrzyński
  Adam Owen

Arka Gdynia – Lechia Gdańsk 0:1. Gol Paixao w końcówce

Arka Gdynia przegrała w 38. derbach Trójmiasta 0:1 (0:0) z Lechią Gdańsk. Zwycięskiego gola – w ostatniej minucie doliczonego czasu – strzelił Flavio Paixao.
Flavio Paixao (fot. PAP/Adam Warżawa)

Korona – Śląsk 3:0. Kielczanie wiceliderem Ekstraklasy

BOHATEROWIE MECZU: Pavels Steinbors i Flavio Paixao

Łotysz kapitalnie zaprezentował się w bramce Arki. Już w pierwszych minutach powstrzymał szarżującego Milosa Krasicia, a w po zmianie stron wyśmienicie interweniował po strzale Rafała Wolskiego. Prawdopodobnie gdyby nie on, to Arka przegrałaby znacznie wyżej.

Nie można jednak nie docenić też Flavio Paixao, który wyróżniał się w zespole gości, a strzałem w ostatnich sekundach dał Lechii zwycięstwo.

Wiele fauli i przepychanek musieli oglądać kibice zgromadzeni na stadionie w Gdyni (fot. PAP/Adam Warżawa)

JAK PADŁA BRAMKA?

90+5' (0:1) Po dośrodkowaniu w pole karne najwyżej wyskoczył Paixao, który precyzyjną główką pokonał Steinborsa.

A JAK MOGŁY PAŚĆ KOLEJNE BRAMKI?

5' Paweł Stolarski przeprowadził rajd prawym skrzydłem i zagrał płasko do Krasicia, który trafił piłką prosto w Steinborsa.
18' Po rzucie rożnym doszło do zamieszania w polu karnym Lechii. Na boisko upadł pociągany za ramię Patryk Kun, ale sędzia nie odgwizdał faulu.
37' Niespodziewanie stuprocentową okazję do zdobycia bramki miał Błażej Augustyn. Obrońca gdańszczan, stojąc metr przed bramką, nie trafił jednak w piłkę.
62' Kąśliwie z rzutu wolnego kopnął Rafał Wolski, ale świetnie zachował się Steinbors.
69' Po zagraniu Wolskiego, głową trącił piłkę Paixao. Goście cieszyli się już z gola, ale analizie systemu VAR, sędzia anulował tę bramkę.

SYTUACJA W TABELI

Po 15 meczach Arka jest dziesiąta w tabeli, ale znajdujące się za nią zespoły mają jeszcze w tej kolejce mecz do rozegrania. Gdynianie o dwa punkty wyprzedzają jednak dwunastą Lechię, która nad przedostatnią Pogonią Szczecin ma pięć punktów przewagi.