0
3
3

Nie ma Neymara? Nie ma problemu. PSG "na piątkę"

Mimo nieobecności zawieszonego za czerwoną kartkę Neymara piłkarze PSG zaliczyli najwyższą wygraną w tym sezonie Ligue 1. W 12. kolejce pokonali Angers 5:0 (3:0). Po dwa gole strzelili Kylian Mbappe i Edinson Cavani, a jednego dołożył Julian Draxler.
Kylian Mbappe (tyłem) i Edinson Cavani (fot. Getty)

Marsylia zawiesiła Evrę za kopnięcie kibica

Jak padły gole?

0:1 (5') – Dani Alves dośrodkował z prawej strony "na nos" do Kyliana Mbappe, a młody Francuz z pierwszej piłki trafił przy "długim" słupku.
0:2 (15') – Kolejna świetna asysta Alvesa. Tym razem prawy obrońca PSG podawał prostopadle, po ziemi. Adresat podania Julian Draxler z zimną krwią podciął piłkę nad bramkarzem.
0:3 (30') – Szybka, efektowna akcja gości. Mbappe popędził do mocno zagranej piłki, dopadł ją przed linią końcową i piętą, bez odwracania się wycofał do Edinsona Cavaniego. Napastnik, który w piątek sprawdzi formę Artura Boruca, trafił po bezpośrednim strzale.
0:4 (61') – Draxlerowi tak spodobało się podanie, które dostał od Alvesa, że po przerwie takim samym obsłużył Cavaniego. Urugwajczyk nie zwykł marnować takich prezentów. W sytuacji sam na sam zdobył czwartą bramkę.
0:5 (84') – Paryżanie w tym meczu upodobali sobie szybkie akcje i po takiej też strzelili piątego gola. Lucas "wypuścił w uliczkę" Mbappe, a Francuz minął bramkarza i dopisał sobie drugie trafienie.

Bohater meczu:

Cała ofensywa PSG spisała się na piątkę, a Julian Draxler godnie zastąpił Neymara. Na wyróżnienie zasługuje też autor dwóch ładnych asyst, czyli Dani Alves (który w drugiej połowie nie mógł się pogodzić z decyzją Unaia Emery'ego o zdjęciu go z boiska). MVP meczu uznajemy jednak Kyliana Mbappe, który ustrzelił pierwszy dublet w nowych barwach, a do tego dołożył też efektowną asystę. 18-letni skrzydłowy zagrał dziś jak Thierry Henry z najlepszych lat.

Sytuacja w tabeli:

Po 12 kolejkach PSG ma 32 punkty – siedem więcej od Monaco (które swój mecz z Guingamp rozegra później) i aż dziesięć od Olympique Lyon.