92 Deniss Rakels 60'
  Marcin Brosz
  Nenad Bjelica

Górnik – Lech 3:1. Angulo znów poprowadził zabrzan do zwycięstwa

Mecz Górnika z Lechem, czyli zespołów, które zdobyły w tym sezonie Lotto Ekstraklasy najwięcej bramek, zapowiadał się niezwykle atrakcyjnie. Widowisko nie zawiodło, a gospodarze pokonali poznaniaków 3:1 i na półmetku rundy zasadniczej są liderem.
Igor Angulo zapewnił Górnikowi zwycięstwo (Fot. PAP/Andrzej Grygiel)

JAK PADŁY BRAMKI
11' (1:0) Rafał Janicki, zdaniem sędziego, sfaulował w polu karnym Daniego Suareza i Bartosz Frankowski podyktował dość kontrowersyjną "jedenastkę". Do piłki podszedł Igor Angulo i pewnie pokonał Matusa Putnocky'ego.
34' (2:0) Szymon Żurkowski uderzył po ziemi zza pola karnego. Piłka wpadła do bramki przy samym słupku. Tu także nie zabrakło kontrowersji, bo Putnocky'ego zasłaniał Mateusz Wieteska, który stał na pozycji spalonej.
62' (2:1) Sprytne rozegranie rzutu rożnego przez Lecha. Piłka przed pole karne do Macieja Gajosa, ten strzelił fatalnie, ale wyszło z tego dogranie w "szesnastkę", gdzie najsprytniejszy okazał się Christian Gytkjaer.
75' (3:1) Prostopadłe podanie do Angulo, ten wpadł w pole karne i zmieścił piłkę między Putnockym a bliższym słupkiem.

Igor Angulo trafia z karnego (Fot. PAP/Andrzej Grygiel)

JAK MOGŁY PAŚĆ
22' Radosław Majewski dośrodkował w pole karne, Gajos strzelił głową, jednak obok bramki.
56' Majewski dostał piłkę w polu karnym, uciekł w lewą stronę, ale strzelił tylko w boczną siatkę.
60' Rafał Kurzawa przymierzył technicznie z rzutu wolnego. Pomylił się minimalnie.
69' Damian Kądzior znalazł się w sytuacji sam na sam z Putnockym. Przerzucił bramkarza, ale także i bramkę. 88' Prostopadłe podanie do Angulo, ten był jednak naciskany przez Łukasza Trałkę i strzelił zbyt lekko.

BOHATER
Po raz kolejny po meczu Górnika trudno wybrać bohaterem kogoś innego, niż Angulo. Hiszpan dwa razy pokonał Putnocky'ego, a w sumie w piętnastu kolejkach zdobył już szesnaście bramek.

CO DALEJ?
Od następnej kolejki rozpoczną się rewanże w rundzie zasadniczej. Górnik po przerwie na reprezentację zagra w Warszawie z Legią, z kolei Lech pojedzie do Nowego Sącza na mecz z Sandecją.