2
:
1
1:0
23'Francisco Alcacer
65'Francisco Alcacer

Barcelona – Sevilla 2:1. Niespodziewany bohater

FC Barcelona pokonała na Camp Nou Sevillę 2:1 (1:0) w spotkaniu 11. kolejki La Liga. Bohaterem został Paco Alcacer, który zdobył obie bramki dla gospodarzy. Kataloński klub jest nadal liderem tabeli i nie przegrał do tej pory żadnego ligowego meczu.
Lionel Messi (L) i Paco Alcacer (fot. Getty Images)

Szlagier pod choinkę. La Liga potwierdziła termin El Clasico

BOHATER
Nieoczekiwanie został nim rezerwowy snajper, który do niedawna nie miał zaufania Ernesto Valverde. Mowa o Paco Alcacerze, który na początku meczu wykorzystał pomyłkę Sergio Escudero, a gdy Sevilla wyrównała, pokonał Davida Sorię drugi raz. Po tym trafieniu opuścił murawę, a zastąpił go Gerard Deulofeu.

JAK PADŁY GOLE?
23' (1:0). Po podaniu z głębi pola błąd w przyjęciu popełnił Escudero. Zza jego pleców wybiegł Paco Alcacer i zdołał oddać strzał obok interweniującego Sorii.
59' (1:1). Dośrodkowanie z rzutu rożnego, po którym gola głową strzelił Guido Pizarro.
65' (2:1). Radość Sevilli nie trwała długo. Po ataku Barcelony prawym skrzydłem i centrze Ivana Rakiticia drugą bramkę w meczu zdobył Alcacer.

Piłkarze FC Barcelona i Sevilli (fot. Getty Images)

KLUCZOWE SYTUACJE
7' – potężne uderzenie Ivana Rakiticia lewą nogą, lecz obok bramki gości.
14' – doskonała okazja dla Sevilli po stracie Samuela Umtitiego. Luis Muriel strzelił ze skraju pola karnego, ale obok bramki Barcelony.
18' – mocne uderzenie Andresa Iniesty zza pola karnego. Do szczęścia zabrakło centymetrów.
21' – dośrodkowanie z głębi pola i niecelny strzał głową Paco Alcacera.
47' – próba Muriela po odbiorze Sevilli w środku pola, ale nad bramką Marca-Andre ter Stegena.
63' – odważny rajd środkiem Gerarda Pique. Stoper zakończył akcję strzałem, po którym piłka trafiła w poprzeczkę.
69' – klarowna sytuacja Suareza. Uderzał lewą nogą z około 11 metrów, ale został zablokowany.
72' – szybka reakcja i interwencja Sorii po płaskim strzale Messiego.

TERMINARZ BARCELONY

Lidera tabeli La Liga czekają trzy trudne wyjazdy z rzędu. Po przerwie na spotkania reprezentacyjne zmierzy się z Leganes, Valencią i Juventusem. Ostatnie spotkanie w listopadzie rozegra na własnym stadionie, a przeciwnikiem będzie Celta Vigo prowadzona przez byłego asystenta Barcelony – Juana Carlosa Unzue.