0
3
3

Serie A: grało trzech Polaków. Krok od sensacji w Turynie

Niewiele brakowało, by w niedzielę doszło do sensacji w lidze włoskiej. Juventus zdążył jednak odwrócić losy meczu z Benevento i ostatecznie wygrał 2:1 (0:1). 90 minut rozegrał Wojciech Szczęsny. Remis zanotowało natomiast Napoli z Piotrem Zielińskim w składzie.
Wojciech Szczęsny (fot. Getty Images)

Genoa – Sampdoria 0:2. Derby z Polakami w składzie

Po 45 minutach spotkania w Turynie, kibice mieli prawo być zszokowani wydarzeniami boiskowymi. Beniaminek z Benevento prowadził bowiem 1:0 po golu Amato Cicirettiego i choć rzadko kiedy zawodnicy tej drużyny opuszczali własną połowę, to skutecznie pracowali w defensywie.

Do niespodzianki jednak nie doszło, gdyż Stara Dama – po zmianie stron – zdobyła dwie bramki (najpierw trafił Gonzalo Higuain, potem Juan Cuardado). Goście nie zdołali tym samym zainkasować pierwszych punktów w tym sezonie, a z 12 dotychczasowych meczów w tym sezonie... przegrali 12.

W bramce Juventusu Gianluigiego Buffona zastąpił Wojciech Szczęsny. I choć Polak nie miał zbyt wielu okazji do wykazania się umiejętnościami, to mógł znacznie lepiej zachować się przy straconym golu. Popełnił błąd zwłaszcza przy ustawieniu muru, co znacznie ułatwiło rywalowi zdobycie bramki.

Piotr Zieliński (fot. Getty Images) Zwycięstwo Juve jest o tyle cenniejsze, że punkty straciło Napoli. Zespół Maurizio Sarriego niespodziewanie tylko zremisował na wyjeździe z dziesiątym w tabeli Chievo Verona. Wynik 0:0 jest jednak jak najbardziej sprawiedliwy, bo goście stworzyli sobie zaskakująco mało sytuacji strzeleckich.

Napoli wciąż pozostaje liderem Serie A, ale już z mniejszą przewagą nad resztą stawki. Drugi w stawce Juventus traci już tylko punkt do rywala, a trzeci Inter – dwa.

Sarri od pierwszej minuty postawił na Piotra Zielińskiego, który rozegrał jednak przeciętne zawody. W 53. minucie ujrzał żółtą kartkę, a w 72. opuścił boisko. W samej końcówce na placu zameldował się jeszcze napastnik Chievo, Mariusz Stępiński, ale nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na stronę gospodarzy.

Boisko w Rzymie kompletnie nie nadawało się do gry (fot. PAP/EPA) Ciekawie było również w pozostałych spotkaniach. W starciu Fiorentiny z Romą padło aż sześć bramek i ostatecznie 4:2 wygrali rzymianie. Cagliari natomiast ograło przed własną publicznością 2:1 Hellas Verona.

Z uwagi na fatalne warunki atmosferyczne przełożony został mecz Lazio – Udinese. Zalana murawa stadionu w stolicy Włoch sprawiła, że obie drużyny najprawdopodobniej zmierzą się ze sobą dopiero w styczniu.