8 Milan Dimun
  Piotr Stokowiec
  Michał Probierz

Zagłębie – Cracovia 1:2. Pasy opuściły strefę spadkową

Zagłębie Lubin niespodziewanie uległo przed własną publicznością 1:2 (1:1) Cracovii. Zawodnicy Michała Probierza zdołali dzięki temu zwycięstwu wyrwać się ze strefy spadkowej.
Piłkarze Cracovii świetujący gola (fot. PAP)

Zwycięstwo Bruk-Betu. Szalona końcówka w Niecieczy

Gospodarze zwłaszcza swoją prawą stroną z dużą łatwością przedzierali się w okolice bramki przyjezdnych. I właśnie z tej strony w 23. minucie Alan Czerwiński mocno wstrzelił piłkę w pole karne, żaden z obrońców Cracovii nie zdołał przeciąć podania i Patryk Tuszyński nie miał problemu z trafieniem do siatki.

Kiedy wydawało się, że drugi gol dla Zagłębia to kwestia czasu zaatakowała Cracovia. Po dośrodkowaniu Jakuba Wójcickiego Miroslav Covilo wygrał pojedynek główkowy z obrońcami gospodarzy i zgrał piłkę do Javiego Hernandeza. Hiszpański pomocnik Cracovii był zupełnie niepilnowany i potężnym strzałem z kilku metrów nie dał szans Martinowi Polackowi.

Druga część spotkania zaczęła się fantastycznie dla przyjezdnych, bo minęły zaledwie trzy minuty, a objęli prowadzenie. Po kontrataku Słoweniec Matic Fink nieco pogubił się w polu karnym Zagłębia, ale piłka trafiła znowu pod jego nogi i wtedy od razu zdecydował się na strzał. Trafił idealnie pod poprzeczkę i Polacek mógł tylko wzrokiem odprowadzić piłkę.

Po stracie gola Zagłębie rzuciło się do ataku, uzyskało zdecydowaną przewagę, ale niewiele z niej wynikało.