10 Alex Dujszebajew
5 Michał Jurecki
12 Milosz Walach

PSG – Vive 33:28. Kolejna wyjazdowa porażka Vive

PSG pokonało PGE Vive Kielce 33:28 (18:16) w meczu szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Mistrz Polski nadal czeka na wyjazdową wygraną w tych rozgrywkach. Porażkę ponieśli także szczypiorniści Wisły Płock, którzy ulegli Nantes.
Nikola Karabatić (Ś) i Marko Mamic (fot. PAP/EPA)

Zapis relacji "akcja po akcji" z meczu PSG – Vive

Początek spotkania należał do PSG. Już po dwóch minutach prowadzili trzema golami, co spowodowało, że trochę się rozluźnili. Straty udało się szybko odrobić, spora w tym zasługa Sławomira Szmala, który dobrze prezentował się w bramce kielczan.

Do 15. minuty zespoły strzelali naprzemian. Na trafienia gospodarzy szybko odpowiadali szczypiorniści Vive. Wszystko zmieniło się po upływie kwadransa, kiedy drużyna Tałanta Dujszebajewa pierwszy raz prowadziła i to dwoma golami. Po bramce Blaza Janca przewaga wzrosła do trzech, ale wtedy ciężar gry wziął na siebie Mikkel Hansen. W końcówce pierwszej połowy dzięki niemu PSG wyrównało, a chwilę później Sander Sagosen dał prowadzenie.

Darko Djukic (L) i Thierry Omeyer (fot. PAP/EPA) Vive musiało odrobić dwubramkową stratę po przerwie, ale niestety nie było to najlepsze pół godziny szczypiornistów z Kielc. Głównie dzieki Thierry'emu Omeyerowi, który bardzo rzadko puszczał gole. W 40. minucie po trafieniu Nikoli Karabaticia było 26:20 dla gospodarzy.

PSG miało ochotę wyraźnie zaznaczyć przewagę, co udało się zrobić po bramkach Nedima Remiliego. Na kwadrans przed końcem, kiedy sytuację sam na sam ze Szmalem wykorzystał Karabatic, gospodarze prowadzili dziewięcioma golami. W końcówce rozluźnili się i od tego czasu zdołali rzucić jedynie trzy. Mimo to utrzymali korzystny rezultat dzięki dobrej grze w obronie.

Vive jest na szóstym miejscu w tabeli grupy B. W następnej kolejce (12.11) zagra z ostatnim zespołem w zestawieniu – Aalborgiem. Z kolei PSG – wicelider – zmierzy się z pierwszym Veszpremem, który w tej edycji LM nie doznał jeszcze porażki.