tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wspomnienia z Siedlec. Artur Boruc grał w kosza, strzelał gole i nie lubił biegać...

Artur Boruc jest wychowankiem Pogoni Siedlce, w której występował do 1999 roku i z której odszedł do Legii Warszawa. Jego największymi sukcesami w Pogoni są m.in. czwarte miejsce w mistrzostwach Polski U17 w sierpniu 1996 roku (porażka 0:1 z Hutnikiem Kraków) oraz Wojewódzki Puchar Polski w sezonie 1997/98.

Wówczas trenerem Pogoni był Przemysław Anusiewicz, u którego Boruc został pierwszym bramkarzem zespołu. Obecny dyrektor SP4 w Siedlcach po latach chwali go za profesjonalizm w podejściu do treningów i podkreśla, że już jako nastolatek wyróżniał się odwagą oraz pewnością siebie. Zresztą był nie tylko wyróżniającym się piłkarzem, ale nieźle radził sobie także jako... koszykarz.

Wspólne treningi z Borucem i walkę o miejsce w bramce Pogoni wspomina również Tomasz Górzyński. Zdradził, że w trakcie treningów największym problemem kolegi było... bieganie. W piątek 10 listopada Boruc rozegra ostatni mecz w kadrze – rywalem reprezentacji Polski na PGE Narodowym będzie Urugwaj (transmisja w TVP1, TVP Sport, na stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej).

najpopularniejsze

FIS przyznał homologację Wielkiej Krokwi w Zakopanem

Po raz pierwszy od 10 lat Ibrahimović nie został najlepszym piłkarzem Szwecji

Retro TVP. Polska – Włochy 3:0 (IO 1992)

UEFA wybrała najlepszą jedenastkę... XXI wieku

Liga Mistrzów: transmisja meczu Juventus – Barcelona w TVP1, SPORT.TVP.PL i aplikacji TVP Sport