15 Jerko Matulic
14 Julian Emonet
19 David Balaguer

Wisła Płock – Nantes 30:32. Emocjonująca końcówka w Płocku

Dobra gra przez kwadrans drugiej połowy nie wystarczyła Wisła Płock została pokonana we własnej hali przez Nantes 30:32 (13:16) w spotkaniu szóstej kolejki Ligi Mistrzów szczypiornistów. Wicemistrzowie Polski cały czas pozostają bez zwycięstwa w tegorocznej edycji rozgrywek. Wcześniej porażkę odnieśli także szczypiorniści PGE Vive Kielce, którzy ulegli PSG.
Rock Feliho (P) i Tomasz Gębala (fot. PAP/Marcin Bednarski)

Spotkanie było bardzo wyrównane do momentu, gdy upłnął kwadrans gry. Skutecznością popisywał się prawoskrzydłowy w zespole gości – David Balaguer. Gdy trafiać zaczął także Dominik Klein, to przewaga Nantes urosła do trzech bramek.

Aktywny w zespole Wisły był Przemysław Krajewski, ale jego bramki nie dały wiele gospodarzom. Po dobrej końcówce w wykonaniu francuskiego klubu jego piłkarze schodzili na przerwę, mając trzy gole więcej niż rywale.

Gilberto Duarte (L) i Senjamin Buric (fot. PAP/Marcin Bednarski) Straty zostały odrobione już po siedmiu minutach i wydało się, że Wisła realnie może marzyć o pierwszej wygranej w tegorocznej LM. Kiedy w 42. minucie bramkę zdobył Sime Ivić, to gospodarze prowadzili dwoma trafieniami. Przewagę jednak roztrwonili na kilka minut przed końcową syreną.

Nie poddali się jednak, serwując kibicom w Płocku emocjonującą końcówkę. Na zegarze pozostało niewiele ponad 60 sekund, gdy zespół Piotra Przybeckiego tracił tylko gola do Nantes. Jednak po trafieniu Davida Balaguera na 32:30 wszystko stało się jasne.

Wisła zajmuje siódme miejsce w tabeli grupy A. W najbliższą sobotę zmierzy się z ostatnim zespołem w zestawieniu – Kristianstadem. Z kolei Nantes zagra na wyjeździe z Pick Szeged.