tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dujszebajew: brak Jureckiego pokrzyżował nam plany

Trener piłkarzy ręcznych PGE VIVE Tałant Dujszebajew podkreślił, że brak Michała Jureckiego, którego z gry wyeliminowały kłopoty żołądkowe, pokrzyżowały plany jego drużynie w meczu 6. kolejki Ligi Mistrzów z PSG. Kielczanie przegrali w Paryżu 28:33.
Tałant Dujszebajew (fot. Getty Images)

Były asystent Dujszebajewa poprowadzi PSG

Jeszcze w 23. minucie kielecki zespół prowadził w hali jednego z głównych faworytów rozgrywek 15:14. Później w ciągu trzech minut stracił cztery gole. Rywale objęli kilkubramkowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania.

W ciągu dwóch i pół minuty zrobiliśmy cztery błędy, które tej klasie drużynie, co nasza, nie powinny się przydarzyć. Gdybyśmy zagrali bardziej z głową, to na przerwę schodzilibyśmy z lepszym wynikiem – zaznaczył trener VIVE.

Po dobrej pierwszej połowie w drugiej kielczanie oddali pole rywalom, którzy w pewnym momencie prowadzili już nawet różnicą dziewięciu bramek. – Po zmianie stron w kilku przypadkach zbyt łatwo gubiliśmy piłkę. Z tego szły kontry, skutecznie wykańczane m.in. przez Uwe Gensheimera. Zagraliśmy dobrze tylko przez 30 minut. To za mało. Liczy się końcowy wynik, a ten nie jest dla korzystny – dodał szkoleniowiec mistrza Polski.

W Paryżu zagrali kontuzjowani ostatnio Słoweniec Dean Bombac i Serb Darko Djukic. Zabrakło natomiast Michała Jureckiego, który miał kłopoty żołądkowe.

Nie szukam usprawiedliwienia, ale nieobecność Michała mocno pokrzyżowała nam plany. W pierwszej połowie na lewej połówce rozegrania Mariusz Jurkiewicz dawał z siebie wszystko. Po przerwie było już trochę gorzej. Nie zamierzam jednak krytykować żadnego z moich zawodników. Musimy po prostu pracować i walczyć dalej – podkreślił Dujszebajew.

podobne informacje

VIVE podejmuje Mieszkow. Tałant Dujszebajew: nie możemy pozwolić sobie na stratę punktów

Tałant Dujszebajew zachwycony wygraną w Brześciu: wychodziło nam wszystko

Tałant Dujszebajew po drugiej porażce VIVE w LM: Barcelona wygrała zasłużenie

Nierówna walka VIVE. Chory Alex Dujshebaev, uraz Michała Jureckiego...