Krowicki ogłosił kadrę. Ostateczna selekcja po turnieju w Rumunii

Trener Leszek Krowicki wybrał osiemnastkę, która ma szansę pojechać na mistrzostwa świata piłkarek ręcznych w Niemczech, które rozegrane w dniach od 1 do 17 grudnia. Biało-czerwone dwa lata temu na mundialu w Danii zajęły czwarte miejsce. Transmisje z meczów reprezentacji Polski w Telewizji Polskiej.
Kinga Achruk (Fot. PAP)

Szczęśliwy Krowicki. "Taki był plan"

Selekcjoner musiał podziękować aż dziesięciu zawodniczkom. Na najbliższy turniej nie pojadą: Weronika Kordowiecka, Natalia Krupa, Hanna Rycharska, Emilia Galińska, Marta Gęga, Joanna Kozłowska, Natalia Nosek, Aleksandra Rosiak, Alina Wojtas, Magda Balsam i Dagmara Nocuń.

Ostatnia selekcja kadry nastąpi po turnieju w Rumunii (23-27 listopada), w którym oprócz gospodyń i Polek wystąpią także Brazylijki i Macedonki. Podczas finałów mistrzostw świata Polki zagrają w grupie z Norwegią, Szwecją, Czechami, Węgrami i Argentyną.

Biało-czerwone pierwszy mecz rozegrają z reprezentantkami Trzech Koron (2 grudnia). Do 1/8 finału awansują po cztery zespoły z każdej grupy.

Tytułu sprzed dwóch lat będą bronić Norweżki. Polki zajęły na ostatnich MŚ czwarte miejsce. W półfinale uległy Holenderkom, a w spotkaniu o trzecie miejsce musiały uznać wyższość Rumunek. W 2013 roku też znalazły się w najlepszej czwórce, choć również nie zdobyły medalu.