tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zlatan odwiedził Malmoe i... wyręczył prezesa

Zlatan Ibrahimović nie kibicował Manchesterowi United z trybun Stamford Bridge w niedzielnym meczu z Chelsea (0:1). Zamiast tego wybrał się do rodzinnego Malmoe, gdzie wręczył mistrzowski puchar piłkarzom Malmoe FF. Nie byłby sobą gdyby przy okazji nie wyszedł przed szereg i nie złamał zasad etykiety...
Zlatan Ibrahimović (fot. twitter.com/ESPNFC)

Conte nie podał ręki Mourinho. "Miałem go gonić?"

Malmoe przegrało u siebie z BT Hacken 1:2, ale nie miało to już znaczenia, bo gospodarze wcześniej zapewnili sobie 20. w historii tytuł mistrzowski. Zanim jednak zaczęła się feta, swoje pięć minut miał Ibrahimović...

Wychowanek klubu wyszedł na murawę trzymając w jednej ręce mistrzowski puchar, a przywitała go głośna owacja. Później zaburzył tradycję i nie przekazał trofeum prezesowi szwedzkiej federacji Karlowi-Erikowi Nilssonowi (zwykle to on wręcza puchar mistrzom), tylko ominął go i sam podał nagrodę kapitanowi Malmoe, Markusowi Rosenbergowi.

Otrzymanie trofeum z jego rąk to coś wyjątkowego. Zlatan jest ikoną klubu i całej szwedzkiej piłki – przyznał Rosenberg, który przez lata grał z nim w reprezentacji.

36-letni Ibrahimović urodził się w Malmoe i jest wychowankiem Niebieskich. W 2001 roku odszedł za 80 milionów szwedzkich koron (ok. osiem mln euro) do Ajaksu Amsterdam i rozpoczął swoją podróż po najlepszych klubach Europy. Obecnie jest bliski powrotu do gry w Manchesterze United po kontuzji kolana, której doznał w kwietniu.

(fot. twitter.com/Malmo_FF)

podobne informacje

Lepszy od Zlatana i Rooneya. Wenezuelczyk odebrał nagrodę

Luka Modrić zakończył dominację Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. Oto najciekawsze serie triumfów w świecie sportu

Drużyna marzeń według Zlatana Ibrahimovicia. W ataku... on sam

Zlatan Ibrahimović o wadzie Paula Pogby. "Ktoś musi go prowadzić..."