tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Lewy" doradza Aubameyangowi. "Musi wyczyścić głowę"

Ostatnie tygodnie są niezwykle udane dla Bayernu Monachium i Roberta Lewandowskiego. Zgoła odmienne nastroje panują jednak w Dortmundzie, bo zespół radzi sobie kiepsko, a największa gwiazda – Pierre-Emerick Aubameyang – ma problemy ze skutecznością. Polak na łamach mediów doradził jednak Gabończykowi, co powinien zrobić w tej sytuacji.
Pierre-Emerick Aubameyang i Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Nowy kandydat na zmiennika Roberta Lewandowskiego

Na pierwszy rzut oka rywalizacja "Lewego" z Aubameyangiem jest niezwykle wyrównana. Polak jak dotychczas zdobył w lidze 11 goli, zaś piłkarz Borussii – 10. Sęk jednak w tym, że zawodnik Petera Bosza wystrzelał się w pierwszych kolejkach a aktualnie notuje serię aż 295 minut bez strzelonego gola w Bundeslidze i 476 minut we wszystkich rozgrywkach.

Spadek formy 28-latka rzutuje też na postawę drużyny. Jeszcze cztery kolejki temu dortmundczycy mieli pięć punktów przewagi nad Bayernem Monachium. Teraz mają już sześć punktów straty.

Peter Bosz musi znaleźć sposób na to, by odblokować swojego napastnika (fot. Getty Images) Problemy ze skutecznością kolegi po fachu skomentował Lewandowski. – Każdy napastnik przechodził przez taki okres. Strzelanie goli to największa sztuka, więc nie jest łatwo się z tym uporać – stwierdził.

"Lewy" postanowił udzielić również drobnych wskazówek Gabończykowi. – To nie jest łatwe, ale ważne by wyczyścić głowę i się rozluźnić. Jestem pewien, że Aubameyang wkrótce odzyska dawną skuteczność – zakończył.

Najbliższą okazję do przełamanie 28-letni piłkarz BVB będzie miał dopiero 17 listopada, gdy zawodnicy Petera Bosza zmierzą się na wyjeździe z VfB Stuttgart.

Robert Lewandowski: Heynckes? W szczegółach widać różnicę...

podobne informacje

Echa inauguracji. Bayern wygrał, piłkarze narzekają

Lewandowski, Raul, Pirlo… Gwiazdy, które nic nie kosztowały

Mundial 2018: Polacy odlecieli do Rosji

Koniec spekulacji. "Robert Lewandowski nie zostanie sprzedany"