tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Oficjalnie: West Ham United ma nowego trenera

David Moyes został trenerem piłkarzy West Ham United – poinformował londyński klub angielskiej ekstraklasy. Zastąpił zwolnionego w poniedziałek Chorwata Slavena Bilicia. Po sobotniej porażce z Liverpoolem 1:4 w 11. kolejce Młoty znalazły się w strefie spadkowej.
David Moyes (fot. Getty Images)

SŁABE WEJŚCIE KRYCHOWIAKA. Z NIM WBA NIE WYGRYWA

Mamy przed sobą spore wyzwanie, ale jestem przekonany, że możemy to osiągnąć – skomentował Moyes, którego zadaniem będzie utrzymać w Premier League zespół występujący na Stadionie Olimpijskim.

Władze klubu mają nadzieję, że 54-letni trener – z dużym doświadczeniem w angielskiej ekstraklasie – zdoła wyciągnąć drużynę z kryzysu. Moyes prowadził w przeszłości m.in. Everton, Manchester United, hiszpański Real Sociedad San Sebastian i Sunderland.

Wierzymy w to, że David jest odpowiednim człowiekiem, by wskrzesić z naszych graczy wszystko, co najlepsze. Jest szanowany i ma wiele pomysłów. Wprowadzi do zespołu entuzjazm i odpowiednią organizację – skomentował prezes klubu David Sullivan.

West Ham w 11 kolejkach odniósł dwa zwycięstwa i trzykrotnie zremisował. Ma dziewięć punktów i zajmuje 18., trzecie od końca, miejsce w tabeli.

Dwa boiska na jednym stadionie? Takie rzeczy tylko w Londynie

podobne informacje

Grudniowy maraton. Trudny miesiąc w Premier League

Nietypowy sposób rozstania. Piłkarz zwolniony przez SMS

"Nie pamiętam jak trafiłem do domu". Tak świętuje się awans w Anglii

Prawa telewizyjne do Premier League sprzedane