tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Koniec modernizacji. Wielka Krokiew czeka na homologację FIS

Modernizacja Wielkiej Krokwi w Zakopanem dobiegła końca. Przedstawiciel Międzynarodowej Federacji Narciarskiej dokonał pomiarów skoczni, zakończono także odbiory oraz układanie siatek ułatwiających utrzymywanie się śniegu.
Dawid Kubacki (FOT. PAP/GRZEGORZ MOMOT)

Wskrzeszenie mamuta. Loty narciarskie znowu w USA?

TRANSMISJE PUCHARU ŚWIATA W SEZONIE 2017/18 W TELEWIZJI POLSKIEJ!

PUCHAR ŚWIATA W WIŚLE OD 16 DO 18 LISTOPADA W TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji

Jesteśmy po wszystkich odbiorach: nadzoru budowlanego, ministerstwa sportu i Centralnego Ośrodka Sportu. Dzisiaj zamontowane zostały siatki ułatwiające utrzymywanie się pokrywy śnieżnej, więc właściwie czekamy już tylko na ujemne temperatury i możemy naśnieżać. Wcześniej pomyślnie wypadła wizytacja przedstawiciela FIS, który na zakończenie powiedział, że skocznię można już traktować jako odebraną – powiedział dyrektor Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS Sebastian Danikiewicz.

Apoloniusz Tajner: Kamil Stoch zaczyna przewodzić w kadrze Grzegorz Kotowicz, odpowiedzialny za tę inwestycję w Zakopanem dodał, że certyfikat to już tylko formalność potwierdzająca, że Wielka Krokiew dołączyła do najnowocześniejszych obiektów na świecie.

Protokół z pomiarów FIS mamy, natomiast dokument potwierdzający przyznanie homologacji powinien do nas dotrzeć niebawem. Będzie ona obowiązywała pięć lat, co oznacza, że w tym okresie można na tej skoczni przeprowadzać zawody najwyższej rangi tak w zimie, jak i w lecie – przypomniał dyrektor OPO COS w Szczyrku.

Przebudowa zakopiańskiej skoczni podzielona była na dwa etapy. Pierwszy, który zakończył się jesienią ubiegłego roku, obejmował m.in. przebudowę progu i położenie najazdowych torów lodowych. W drugiej części zmodernizowano zeskok. Efektem tych prac jest m.in. lekkie spłaszczenie tzw. buli, dzięki czemu skoki będą dłuższe, ale i bezpieczniejsze. Zmienił się również rozmiar skoczni (HS) ze 134 na 140 metrów. Punkt konstrukcyjny (K) ze 120. został przesunięty na 125. metr.

Koszt całej inwestycji to około 12 milionów złotych.

Czy Schlierenzauer wróci na szczyt?

podobne informacje

FIS przyznał homologację Wielkiej Krokwi w Zakopanem

Modernizacja Wielkiej Krokwi na finiszu. "Zgodnie z planem"

Modernizacja Wielkiej Krokwi bez zakłóceń. PŚ niezagrożony

COS unieważnił przetarg na II etap przebudowy Wielkiej Krokwii