tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Juventus, Chelsea, kadra? Wiele opcji dla Andrei Pirlo

Andrea Pirlo po zakończeniu piłkarskiej kariery pozostanie blisko futbolu – donoszą włoskie media. 38-latek w niedzielę rozegrał ostatni mecz w barwach New York City FC. Według "La Repubblica" teraz czeka go krótki urlop, po którym wróci do ojczyzny.
Andrea Pirlo (w środku) i Gianluigi Buffon (fot. Getty)

MOMENTY PIRLO. ZABRAKŁO TYLKO...

W trakcie bogatej kariery wygrał niemal wszystko. Największym z jego sukcesów jest triumf na mistrzostwach świata w 2006 roku. Na poziomie klubowym wygrywał Ligę Mistrzów (w 2003 i 2007 roku z Milanem). Oprócz tego siedmiokrotnie triumfował w Serie A (5 razy z Juventusem, 2 z Milanem).

Andrea Pirlo (L) i Antonio Conte (fot. Getty) Według włoskich mediów zawodnik ma otrzymać ofertę z Juventusu. Mistrzowie Włoch mają zaoferować mu funkcję klubowego ambasadora. Podobną rolę pełni od kilku lat David Trezeguet. Sprowadza się ona do reprezentowania klubu na arenie międzynarodowej i do uświetnia obecnością ważnych imprez.

To jednak wcale nie koniec propozycji dla rozgrywającego. Może o niego upomnieć się również włoska federacja (FIGC). Warunek jest jeden – Italia musi pokonać Szwecję i zakwalifikować się do mistrzostw świata. Rola Pirlo w sztabie szkoleniowym nie jest jeszcze znana.

Według "La Repubblica" wielkim fanem pomocnika jest wciąż Antonio Conte i może zaoferować mu pracę w Londynie. Pirlo miałby zostać jednym z asystentów, ale... od nowego sezonu. Nie wiadomo jednak czy latem 2018 roku szkoleniowiec Chelsea nie zdecyduje się na powrót do ojczyzny...

Czy Andrea Pirlo byłby dobrym trenerem?
Czy Andrea Pirlo byłby dobrym trenerem?
  • 84.0%Tak
  • 16.0%Nie

podobne informacje

Piękne pożegnanie Pirlo. Grad bramek na San Siro

Najbardziej "brazylijski" z Europejczyków. Pożegnanie Pirlo

Stu najważniejszych piłkarzy mundiali: miejsca 60 – 51

Zakończyli kariery w 2017. Futbol bez kilku wielkich nazwisk