tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Oko w oko: Robert Lewandowski

Kolejny odcinek programu Oko w oko. Tym razem Jacek Kurowski rozmawiał z Robertem Lewandowskim. Napastnik reprezentacji Polski i Bayernu Monachium opowiedział m.in. o problemach zdrowotnych oraz o tym, jak czuje się w roli ojca.

– O córce Klarze...
– Wiadomo, że są obowiązki. Nie zawsze jest kolorowo. Czasami chciałbym dłużej pospać, ale jak się widzi jej uśmiech to wszystko znika. (...) Dzięki niej bardziej otworzyłem się na świat. (...) Każdą wolną chwilę staram się z nią spędzać. Nie uciekam od obowiązków. Gdy jestem w domu, staram się odciążyć Anię.

– O zmęczeniu i kontuzjach...
– Nie ma wielkiego zmęczenia. Ostatnie dolegliwości powodują, że chciałbym trochę odpocząć. Nie ma co ryzykować, warto odpocząć i wrócić gotowym na 100 procent. (...) Czasami trzeba przystopować, aby potem ruszyć naprawdę z kopyta.

– O Juppie Heynckesie...
– Jest trenerem, który trochę więcej wymaga i zwraca uwagę na szczegóły, zwłaszcza dotyczące taktyki. Zwraca uwagę na nasze błędy. (...) Wie kiedy poklepać, a kiedy zmotywować.

– O "Złotej Piłce"...
– Muszą być przede wszystkim sukcesy klubowe. Jak będą, to będę mógł liczyć na to, że coś się zmieni. Nie ma co ukrywać – gram w erze Cristiano Ronaldo i Leo Messiego. (...) Mogę się cieszyć, że gram w czasach zdominowanych przez tych dwóch wspaniałych zawodników.

najpopularniejsze

GOL! Polska – Irlandia 1:1: bramka Mateusza Klicha

Mecz towarzyski: Polska – Irlandia 1:1 (skrót meczu)

MŚ koszykarek: zespoły z Afryki chcą poprawić bilans

MŚ w kolarstwie szosowym: poznaliśmy reprezentację Polski

WTA Tokio: Naomi Osaka i Karolina Pliskova zagrają w finale