tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Czarne chmury nad PZKol. Wycofał się główny sponsor

Spółka CCC postanowiła wycofać się ze sponsorowania Polskiego Związku Kolarskiego. Dzięki wsparciu głównego sponsora możliwa była realizacja wielu projektów. Reprezentacja Polski miała też odpowiednie środki na przygotowania do imprez docelowych.
Rafał Majka (fot. Getty)

Znamy skład CCC Sprandi Polkowice na 2018 rok

"W związku z utratą zaufania do Zarządu Polskiego Związku Kolarskiego przez spółkę CCC uprzejmie informujemy, że wycofujemy się ze sponsorowania Polskiego Związku Kolarskiego w trybie natychmiastowym " – czytamy w oświadczeniu.

W ostatnich miesiącach w związku doszło do kilku zmian. Pracę stracili Andrzej Piątek (dyrektor sportowy), Andrzej Tołomanow (trener kolarzy torowych) i Marek Leśniewski (trener młodzieżowców). Przy okazji zwolnień wyszedł na jaw szereg nieprawidłowości, które doprowadziły do kontroli Ministerstwa Finansów.

CCC zapowiedziało zerwanie umowy. Stało się to faktem w środę. "Bardzo prosimy o niezwłoczne (tj. z dniem dostarczenia niniejszego pisma) usunięcie wszystkich logotypów, znaków oraz wszelkich informacji o CCC ze strony internetowej, mediów społecznościowych, materiałów promocyjnych, jak również innych kanałów wizerunkowych Polskiego Związku Kolarskiego. Równocześnie prosimy o usunięcie brandingu CCC ze wszelkich materiałów promocyjnych, marketingowych oraz wizerunkowych, w tym strojów polskiej reprezentacji kolarskiej, samochodów oraz autobusów, do końca grudnia 2017 roku" – czytamy w liście podpisanym przez prezesa CCC, Dariusza Miłka.

Sukcesy w kolarstwie torowym. "Połowa drogi do Tokio"
MŚ: emocje w końcówce. Peleton nie zdążył...
Alan Banaszek: nasza drużyna? Medal w Tokio jest w zasięgu wzroku

podobne informacje

Puchar Świata w kolarstwie torowym: Maksel siódmy w wyścigu na 1 km

Prezes PZKol: nie ma pieniędzy, sponsora, księgowej... Są długi

Christopher Froome rozpocznie kolarski sezon 2019 w Kolumbii

Słynni kolarze apelują o pomoc dla Ryszarda Szurkowskiego