tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dembele wróci na El Clasico? "Wszystko idzie w dobrym kierunku"

Wszystko wskazuje na to, że Ousmane Dembele powróci na boisko szybciej niż się tego spodziewano. Zdaniem hiszpańskich mediów Francuz może zagrać już w grudniowym El Clasico z Realem Madryt.
Ousmane Dembele (fot. PAP/EPA)

Ronaldo wierzy w koronę. Zakład o dużej stawce

Francuz trafił na Camp Nou latem za rekordowe 140 milionów euro (część ukryta w bonusach). Nie zdążył jednak nawet dobrze zapoznać się z nowymi kolegami, a już doznał poważnej kontuzji. Po raptem 122 minutach rozegranych w barwach Blaugrany uszkodził mięsień dwugłowy i został zmuszony, by udać się na leczenie oraz rehabilitację.

Początkowe sygnały ze strony klubu były proste, klarowne, ale i pesymistyczne. Szkoleniowiec Barcy, Ernesto Valverde, stwierdził bowiem że piłkarz będzie dostępny dopiero w 2018 roku. Teraz wydaje się jednak, że pomoże swoim kolegom znacznie szybciej.

Z ostatnich badań płyną bowiem pozytywne wieści. – W połowie listopada może już powrócić do pełnych treningów z drużyną. Wszystko idzie w dobrym kierunku i najprawdopodobniej uda się przywrócić go do gry szybciej niż przewidywano – stwierdził Sakari Orava, który operował nogę Francuza.

Istnieje więc szansa, że Dembele będzie mógł zagrać w El Clasico, które zostanie rozegrane o dość nietypowej porze – 23 grudnia o godzinie 13.

TOP 10: najpiękniejsze gole Luisa Enrique w FC Barcelona!
Barca TV: TOP10 goli Samuela Eto'o
Barca TV: najpiękniejsze bramki Lionela Messiego
Barca TV: TOP10 goli Barcelony w sezonie 2008/2009