tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Igrzyska w Tokio: Majka wjedzie na wulkan?

Kolarski wyścigu ze startu wspólnego mężczyzn podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro uchodził za wyjątkowo trudny, ale niewykluczone, że w 2020 roku w Tokio kolarzy czeka jeszcze większe wyzwanie. Według doniesień medialnych, Japończycy szykują niezwykle selektywną trasę z bardzo długimi podjazdami.
Wulkan Fudżi (fot. Getty)

Pierwotnie planowano wytyczenie płaskiej trasy, która premiowałaby sprinterów. Magazyn "Cycling Weekly", powołując się na japońską gazetę "Yomiuri Online", na swojej stronie internetowej poinformował jednak, że organizatorzy zmienili koncepcję.

Rafał Majka (fot. Getty Images) Nowa trasa ma prowadzić m.in. po zboczach wulkanu Fudżi, najwyższego szczytu Japonii (3776 m n.p.m.), a najdłuższy podjazd ma liczyć piętnaście kilometrów. W sumie suma przewyższeń wyniosłaby ponad 5000 metrów!

Dodatkowym utrudnieniem ma być długość – aż 261 kilometrów. Jeśli trasa zostanie zatwierdzona, będzie to najdłuższy wyścig igrzysk od w 1996 roku, kiedy kolarze zawodowi po raz pierwszy walczyli o olimpijskie medale.

Tak górzysta trasa byłaby idealna dla specjalistów od długich wspinaczek. Wśród nich jest Rafał Majka, który w Rio wywalczył brązowy medal.

CZARNE CHMURY NAD PZKOL. WYCOFAŁ SIĘ GŁÓWNY SPONSOR

podobne informacje

Vuelta a Espana: w niedzielę poznamy triumfatora wyścigu

Kiełpiński: nie można porównywać Majki z Kwiatkowskim

Pasjonujący finisz. Majka blisko triumfu w urodziny

Vuelta a Espana: Kwiatkowski piąty w "czasówce" na 16. etapie. Awans w "generalce"