tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Oko w oko extra: Artur Boruc

W rozmowie z Jackiem Kurowskim wieloletni bramkarz reprezentacji Polski – Artur Boruc – opowiedział m.in. o lepszych i gorszych momentach w swojej karierze, marzeniach i pożegnaniu z kadrą.

O ambicji bycia numerem jeden
Mi nigdy nie pasuje rola zmiennika. Potrafię się z tym pogodzić, bo wydaje mi się że jestem na tyle pokorną osobą, że umiem sobie z tym poradzić. (…) Jednak zawsze we mnie wtedy buzuje. Nie po to przyjeżdżam na kadrę, żeby siedzieć na ławce. Oczywiście czasami trener podejmuje inne decyzje i nie do końca od nas to zależy.

O niepowołaniu Jerzego Dudka na mundial
Byłem w głębokim szoku (…) Z czasem zaczęło do mnie docierać, że mogę być numerem jeden na mistrzostwach świata. Byłem trochę przerażony, spadło na mnie dosyć dużo. Ciężar tego, że Jurek nie pojechał był dla mnie, młodego wtedy zawodnika, niesamowity.

O fachu bramkarza. "Najważniejsza jest fart"
Pamiętam pierwszy wyjazd na zgrupowanie do Palermo z drużyną Legii Warszawa. (...) Zagrałem tam dwa najlepsze w życiu, pewnie nigdy już tego nie powtórzę. Gdyby nie one, pewnie nie byłoby kariery w Legii i wszystkiego co nastąpiło potem. Kariera skończyłaby się na Pogoni Siedlce i piciu piwa.

O „aferze lwowskiej”
Nie żałuję rzeczy, które zrobiłem. Było mi wtedy miło, sympatycznie, śmiesznie. Oczywiście przesadziłem wtedy, zdaję sobie z tego sprawę i przyznaję się do tego. (…) Ta sytuacja była mocno przesadzona, rozdmuchana przez prasę…

O golu z Irlandią Północną 

Gdybym był kibicem, też zapamiętałbym z tego meczu tylko tę bramkę. (…) To był zupełny przypadek, piłka odbiła się na wysokość uda. Kto by tam nie był, ta bramka by padła. (...) Ciężko było się po tym pozbierać, ale udało się – to mój największy sukces.

O niesportowym trybie życia 
Z Irlandią Północną wyglądałem jak z całym szacunkiem Jan Tomaszewski w kwiecie wieku. Stwarzałem tylko pozory profesjonalnego tryby życia. (…) Jechałem na trening, a jak miałem ochotę napić się piwa chwilę potem, to piłem i wracałem do domu. Jadłem co chciałem. (…) Szczęśliwie omijały mnie wtedy błędy, więc nie dostałem „kopa porządnego” od życia czy trenerów, jakiego powinienem wtedy dostać.

najpopularniejsze

Kamil Grosicki opuści Hull City? "Trzeba wziąć pieniądze i skończyć marnować czas"

Bosiek: celem są mistrzostwa świata juniorów. Mam nadzieję, że trafię z formą

Podanie Slaughtera i "czucie gry" Mateusza Ponitki. Piękna akcja Polaków

ME 2018 piłkarek ręcznych. Polska – Serbia: "no look pass" Kingi Achruk i bramka Kingi Grzyb [WIDEO]

ME 2018 piłkarek ręcznych. Polska – Dania: czerwona kartka dla Karoliny Kochaniak [WIDEO]