tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zmiany w sztabie Bayernu. Szykuje się wielki powrót?

Powrót Juppa Heynckesa na ławkę trenerską nie był ostatnią zmianą w sztabie szkoleniowym mistrzów Niemiec. Przed kilkoma dniami pracę stracił klubowy lekarz, a niemieckie media spekulują, że do zespołu może powrócić legendarny Hans-Wilhelm Mueller-Wohlfahrt.
Hans-Wilhelm Mueller-Wohlfahrt (fot. Getty Images)

"Lewy" doradza Aubameyangowi. "Musi wyczyścić głowę"

Znacznie mniejszym echem niż odejście Carlo Ancelottiego, odbiło się zwolnienie doktora Volkera Brauna. Początkowo w prasie pojawiła się informacja wedle której 44-latek miał sam zrezygnować z pełnionej funkcji. Według dziennika "Bild", decyzją o usunięcie Brauna podjął dyrektor sportowy, Hasan Salihamidzić.

Niemca obwinia się o kiepskie diagnozy. Jego zdaniem kontuzje Davida Alaby i Jerome'a Boatenga były na tyle poważne, że obaj zawodnicy do gry mieli wrócić dopiero w 2018 roku. Rzeczywistość okazała się jednak zgoła odmienna.

Bayern ma wykorzystać przerwę reprezentacyjną na znalezienie następcy. W gronie kandydatów jest między innymi Hans-Wilhelm Mueller-Wohlfahrt, który odszedł z Monachium w atmosferze konfliktu, gdy trenerem był Pep Guardiola.

Mueller-Wohlfahrt ma już 75 lat, ale słynie z niekonwencjonalnych metod leczenia i wielkich umiejętności. Jest też lekarzem reprezentacji Niemiec.

Robert Lewandowski: Heynckes? W szczegółach widać różnicę...

podobne informacje

"Guardiola? Ma niską samoocenę, żyje w strachu przed utratą władzy"

Kontuzjowany Bolt pojedzie do słynnego lekarza

"Co za wstyd". Beckenbauer ostro o sytuacji w Bayernie