tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zawieszenie broni. Żużlowcy porozumieli się z Ekstraligą

Konflikt w polskim żużlu został chwilowo zażegnany. Porozumienie między zawodnikami, GKSŻ i PGE Ekstraligą zostało osiągnięte. "Wyjaśniono sobie wzajemnie szereg kwestii i doprecyzowano kilka ważnych punktów" – napisano w komunikacie na oficjalnej stronie ligi.
Patryk Dudek (fot. PAP)

Żużlowcy na przegranej pozycji. Pat trwa...

Żużlowcy zaprotestowali przeciwko regulaminowi, który Ekstraliga opublikowała na początku listopada. Zawodnicy nie chcieli zaakceptować 12 punktów, które się w nim znalazły. Władze ligi pozostawały jednak nieugięte, lecz w czwartek w końcu udało się osiągnąć porozumienie.

"Niektóre punkty sporne, których zmianę postulowało środowisko zawodników, po zgodzie klubów PGE Ekstraligi oraz GKSŻ i PGE Ekstraligi, zostały całkowicie wykreślone z regulaminu" – można przeczytać w komunikacie.

Cegielski o czarnym proteście. "Kluby szantażują zawodników" Nie wszystkie postulaty udało się spełnić. Żużlowcy zaakceptowali, że pewne zapisy nie mogą ulec zmianie ze względów "prawnych, federacyjnych, ustawowych i ekonomicznych".

"Obie strony sporu jednocześnie zadeklarowały wspólną pracę dla dobra dyscypliny, klubów i środowiska zawodniczego poprzez ramowe spotkania, na których w spokojnej atmosferze dialogu będzie można analizować wszystkie aspekty współpracy na linii klub – zawodnicy" – napisano.

Pod oświadczeniem podpisał się Piotr Szymański – przewodniczący GKSŻ, Wojciech Stępniewski – prezes zarządu Ekstraligi i Krzysztof Cegielski – prezes Stowarzyszenia Żużlowców Metanol.

(fot. Twitter/EkstraligaTV)
Czarny protest. Regulamin kością niezgody

podobne informacje

Żużel. Kapitalny finisz Falubazu Zielona Góra! Grupa Azoty Unia Tarnów spadła z PGE Ekstraligi

Ekstraliga: ważne zwycięstwa Falubazu i GKM Grudziądz

Ekstraliga: derby dla Stali. Świetny mecz w Częstochowie

PGE Ekstraliga: Stal pokonała wicelidera. Fatalny Lindgren