tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kryzys w PZKol. Związek bez wiceprezesów

Piotr Kosmala i Adam Wadecki zrezygnowali z funkcji wiceprezesów Polskiego Związku Kolarskiego. Powodem jest ich konflikt z szefem kolarskiej centrali Dariuszem Banaszkiem.
Piotr Kosmala (Ś, fot. PAP)

Czarne chmury nad PZKol. Wycofał się główny sponsor

Zrezygnowałem z funkcji wiceprezesa na poniedziałkowym posiedzeniu zarządu, a Adam podjął tę decyzję dziś. Obaj pozostajemy jednak członkami zarządu PZKol – poinformował Kosmala.

W środę z finansowania PZKol zrezygnowała firma CCC, główny sponsor federacji od 2011 roku. Firma zażądała usunięcia swojego znaku ze strony internetowej PZKol, z mediów społecznościowych, materiałów promocyjnych i innych kanałów wizerunkowych PZKol, a do końca roku także ze strojów reprezentacji, autobusów i samochodów.

Rezygnacja CCC ze wspierania finansowego PZKol była skutkiem nabrzmiewającego od dłuższego czasu konfliktu między Banaszkiem a właścicielem CCC Dariuszem Miłkiem.

PZKol ma wciąż poważne kłopoty finansowe. Jak poinformował członek zarządu Franciszek Harbacewicz, w połowie listopada komornik ma wejść na konto federacji w związku z długiem wobec głównego wykonawcy toru kolarskiego w Pruszkowie – Mostostalu Puławy. Wraz z odsetkami dług wynosi prawie 10 mln złotych.

W miniony weekend na tym welodromie odbyła się pierwsza wielka impreza międzynarodowa od siedmiu lat – zawody Pucharu Świata.

podobne informacje

Najtrudniejsze MŚ w historii. Majka liderem? Niekoniecznie!

CCC w World Tour? Wadecki: bardzo w to wierzymy

Marczyński: brak powołania na MŚ to duże zaskoczenie

Reprezentacja Polski na MŚ. Są Kwiatkowski, Majka...