tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wpadka United. Wysłali skauta... na zamknięty stadion

Bycie skautem Manchesteru United nie jest łatwym zadaniem. Przekonał się o tym jeden z pracowników angielskiego klubu, który został wysłany do Reykjaviku na towarzyskie starcie między Islandią a Czechami. Problem w tym, że spotkanie rozegrane zostało... w Katarze.
Jose Mourinho (fot. Getty Images)

Okazuje się, że planowanie zagranicznych wojaży może być problemem nawet dla największych klubów na świecie. Na własnej skórze doświadczył tego duński skaut pracujący dla Czerwonych Diabłów, który podczas towarzyskiego meczu Islandia – Czechy miał obserwować potencjalnych kandydatów do gry w drużynie Jose Mourinho.

Klub z Manchesteru otrzymał na to spotkanie specjalną wejściówkę dla swojego przedstawiciela od Islandzkiego Związku Piłki Nożnej. Zaskoczenie skauta po przybyciu do Reykjaviku musiało być spore, bowiem stadion był zamknięty, a oświetlenie zgaszone. Początkowo myślał, że pomylił daty i przyleciał do Islandii dzień wcześniej. Okazało się jednak, że miejscem zmagań piłkarzy nie był Reykjavik, a oddalona o prawie osiem tysięcy kilometrów w linii prostej Doha. Zamiast w gorącej Zatoce Perskiej, musiał spędzić noc w mroźnej Islandii.

źródło: Google Maps

Podobne, ale mniejsze logistyczne wpadki miały miejsce również w naszej Ekstraklasie. Przykładem może być zawodnik Legii Warszawa, Daniel Chima Chukwu, który pomylił boisko treningowe Wojskowych ze... Stadionem Narodowym. 

podobne informacje

Niejasna przyszłość Davida de Gei w Manchesterze United. Zastąpi go bohater Anglików z mundialu?

"Nie jestem aż tak wolny". Paul Pogba wygrał wyścig... z żółwiem

Tajna misja w Katarze. Leo Messi zachęcał Paula Pogbę do transferu?

"Nie wiedziałem, czy jestem dość dobry". Jose Mourinho złamał Wayne Rooneya