tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Prezydent klubu Serie A: przegrywamy przez... czarownice

Prezydent Benevento Oreste Vigorito uważa, że klub przegrał wszystkie mecze w Serie A z powodu złośliwego wpływu czarownic. Te nierozerwalnie wiążą się z historią leżącego w Kampanii miasta.
Benevento przegrało ostatnio w Turynie, choć prowadziło 1:0 (Fot. PAP/EPA)

Wpadka United. Wysłali skauta... nie na ten kontynent

– Wina leży po stronie złośliwego wpływu pewnych osób, które od zawsze związane są z tym miastem. To... czarownice. Mówię poważnie, jestem przesądny – zapewnia Vigorito.

Nawiązuje w ten sposób do legend związanych z miastem, w którym w starożytności praktykowana miała być czarna magia. Jego obecna nazwa pochodzi od rzymskiego Beneventum, ale przed 268 rokiem p.n.e. brzmiała Maleventum, co znaczy "miejsce złych wydarzeń". Nawet obecnie Benewent nazywany jest zresztą "Miastem Czarownic".

Mieszkańcy mają w zwyczaju zostawiać na noc na progu domu miotły lub sól. Czarownice grasują bowiem tylko po ciemku. Przed wejściem do środka muszą policzyć liczbę włosów w miotłach lub kryształków soli. Zanim im się to uda, wschodzi słońce.

Niewątpliwie klub kultywuje te tradycje. W końcu jego herbie znajduje się wiedźma lecąca na miotle. Póki co w Serie A idzie mu fatalnie, ponieważ poniósł porażki we wszystkich dwunastu kolejkach, a jego bilans bramkowy to 5:31.

Fot. beneventocalcio.club

Ale Vigorito wierzy, że będzie lepiej. – Widzieć Juventus przegrywający i broniący się to jak moralne zwycięstwo. Mam nadzieję, że teraz odniesiemy prawdziwe z Sampdorią – liczy.

– Z każdej strony jesteśmy chwaleni, tyle że punktów z tego nie ma. Ale jedno jest pewne, zostaniemy w Serie A, bo się nie poddamy – deklaruje.

Familiada: słynni piłkarze na "L" i zaskakująca odpowiedź

podobne informacje

Bartosz Kapustka trafi do Serie B. W piątek testy medyczne w Benevento

Juve znów zwycięża. Popis Dybali, cały mecz Szczęsnego

Były piłkarz Arsenalu i City dołączył do Guilherme

Guilherme zagra z synem Fabio Cannavaro