tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ w skokach: skład Polaków na inaugurację w Wiśle

Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro, Przemysław Kantyka, Paweł Wąsek i Bartosz Czyż znaleźli się w reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Transmisje w TVP, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Kamil Stoch (fot. PAP/Grzegorz Momot)

PŚ w skokach: inauguracja bez Domena Prevca

Dotychczas na dwa konkursy PŚ inaugurujące sezon 2017/18 zgłoszonych zostało 79 zawodników z osiemnastu krajów, w tym dwunastu Polaków.

W zawodach z powodu kontuzji nie wezmą udziału m.in. Gregor Schlierenzauer i Kenneth Gangnes. Powołania nie dostał m.in. Domen Prevc, szósty zawodnik ubiegłego sezonu.

W piątek, 17 listopada, na godzinę 16 zaplanowano oficjalny trening, a o 18 zaczną się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. W sobotę w programie jest konkurs drużynowy.

Pierwsze zawody Pucharu Świata w Wiśle miały miejsce w sezonie 2012/2013. Triumfował w nich Anders Bardal. W ubiegłym sezonie zmagania na skoczni im. Adama Małysza zdominował Kamil Stoch, który wygrał dwa konkursy.

Kapitalny skok Kamila Stocha! Prowadzi po pierwszej serii
Stoch pieczętuje zwycięstwo! Dublet Kamila w Wiśle
Apoloniusz Tajner: jest szansa na trzy medale skoczków

podobne informacje

Puchar Świata w skokach narciarskich: zmiana pogody w szwajcarskim Engelbergu

Zawody PŚ w Ruce niezagrożone, mimo pogodowych anomalii

Puchar Świata w żeglarstwie: Polacy znów na drugiej pozycji

Kamil Stoch: w Pjongczangu może być całkiem przyjemnie...