tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

PŚ: dramat Gangnesa. Koniec sezonu dla Norwega

Kenneth Gangnes w przyszły piątek miał powrócić do zmagań w Pucharze Świata w skokach narciarskich po przerwie spowodowanej zerwaniem więzadeł. Już wiadomo, że tak się nie stanie. Norweski skoczek doznał bardzo podobnej kontuzji, przez co nie wystąpi już w tym sezonie. Transmisje z inauguracyjnych zawodów w Wiśle w Telewizji Polskiej.
Kenneth Gangnes (fot. Getty Images)

PŚ w skokach: Norwegowie stworzyli... plastikowego skoczka

Do zdarzenia doszło w czwartek podczas treningu w Oslo. Gangnes ponownie uszkodził lewe kolano, które leczył już w 2010 i 2013 roku. W najbliższych dniach czeka go operacja i miesiące rehabilitacji. Pewne jest, że na skocznię w tym sezonie już nie wróci, więc opuści igrzyska olimpijskie.

Czy Schlierenzauer wróci na szczyt? To nie jest najgorsza wiadomość dla 28-latka. Być może przez odnowienie się urazu będzie musiał zakończyć sportową karierę. – Poczułem, że kolano przesunęło się na miejsce, w którym nie powinno się znaleźć. Jestem smutny i wściekły, bo od razu wiedziałem, co się stało – powiedział Gangnes w jednej z pierwszych wypowiedzi po nieszczęśliwym wypadku.

Zmagania latem były bardzo udane dla Norwega. Został wicemistrzem kraju na igielicie, mimo że dopiero powracał do odpowiedniej formy. Dobrze spisywał się także w Letnim GP. W klasyfikacji generalnej zajął szóste miejsce.

Inauguracja sezonu zimowego już 17 listopada w Wiśle. Gangnes nie jest jedynym skoczkiem, którego zabraknie na skoczni im. Adama Małysza. Z powodu kontuzji nie wystąpi także Gregor Schlierenzauer. Z kolei Domen Prevc, który zachwycał na początku zeszłego sezonu, nie został powołany do kadry Słowenii przez Gorana Janusa.

Apoloniusz Tajner: Kamil Stoch zaczyna przewodzić w kadrze

podobne informacje

PŚ: ostatnie szlify formy przed TCS [TRANSMISJA]

PŚ: zbliża się finał prac przy skoczni w Wiśle Malince