tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Reprezentant Polski na dłużej w Wiśle Kraków

Maciej Sadlok podpisał nowy kontrakt z Wisłą Kraków. Piłkarz związał się z Białą Gwiazdą do 30 czerwca 2021 roku – poinformował krakowski klub.
Maciej Sadlok (L) i Michał Kucharczyk (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

Marcin Animucki prezesem spółki Ekstraklasa S.A.

W umowie zawarta została także opcja przedłużenia jej o kolejne dwanaście miesięcy. Obecny kontrakt obowiązywał do 30 czerwca 2018 roku, więc Wiśle zależało na jego przedłużeniu, gdyż od 1 stycznia zawodnik mógł związać się z dowolnym klubem i odejść po zakończeniu sezonu za darmo.

Wychowanek Pasjonata Dankowice do Wisły trafił latem 2014 roku z Ruchu Chorzów. Wcześniej był też zawodnikiem Polonii Warszawa. 28-letni Sadlok w drużynie Białej Gwiazdy rozegrał 105 spotkań (ekstraklasa i Puchar Polski), w których zdobył trzy bramki. W tym sezonie, jako jedyny piłkarz Wisły, wystąpił we wszystkich meczach od pierwszej do ostatniej minuty. Trzykrotnie pełnił funkcję kapitana. Sadlok ma też na koncie 15 występów w reprezentacji Polski.

Po piętnastu kolejkach, Wisła z dorobkiem 24 punktów, zajmuje szóste miejsce w tabeli. W najbliższej zmierzy się na swoim stadionie z Pogonią Szczecin.

podobne informacje

Cracovia ukarana za derby. "To nie był najlepszy pomysł"

Wybierz najlepszego piłkarza 11. kolejki Lotto Ekstraklasy!

Ekstraklasa. Wisła Kraków – Korona Kielce 0:1: Pucko dał Koronie zwycięstwo

Puchar Polski: Wisła bez awansu. Lechia Gdańsk wygrała w karnych w Krakowie